Sochaczew Sochaczew Sochaczew
Maryjne śpiewanie

Maj w tradycji chrześcijańskiej uznawany jest za miesiąc Maryjny. Z tej okazji Dzienny Dom Pomocy Społecznej w Sochaczewie zaprosił 24 maja na spotkanie integracyjne "Maryja ave Maryja". Zaprezentowało się sześć zespołów z miasta i powiatu.

Usłyszeliśmy te dobrze znane utwory, jak "Barka", Ave Maryja", "Czarna Madonna" i nowe pieśni poświęcone Matce Bożej. A wykonywali je: zespół wokalny Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Scena Seniora z Sochaczewskiego Centrum Kultury, Chór "Cantabile" z Nowej Suchej, grupa IWA z Brochowa, zespół wokalny z Klubu Senior+ działający w Centrum Usług Społecznych oraz zespół śpiewaczy z DDPS, czyli gospodarze spotkania. Uczestnikom występów akompaniowali prowadzący zespoły: Arkadiusz Mamcarz , Jolanta Kawczyńska oraz gościnnie Marta Wasilewska na skrzypcach.

Publiczność każdy utwór nagradzała brawami, a proboszcz trojanowskiej parafii, ks. Kazimierz Wojtczak, dziękując za koncert, przypomniał znane powiedzenie, że "kto śpiewa, ten się dwa razy modli". Wspólnie z dyrektor CUS Zofią Berent wręczyli zespołom pamiątkowe dyplomy i statuetki w kształcie niebieskiej nutki.
Organizatorzy przygotowali słodki poczęstunek, a po nim zaprosili na dalsze śpiewanie, tym razem wszystkich obecnych na sali.

(sos)

A A A
25-05-2023
godz.08:44
 


nadchodzące wydarzenia

sobota, 10.06.2023 r. 4251283 odwiedzin

Zapisz się na newsletter

e-mail       sms    
wypisz się
polecamy