Sochaczew Sochaczew Sochaczew
W drodze po brąz

Zadanie wykonane. Rugbiści Orkana Sochaczew, w niedzielę 21 maja, wygrali na wyjeździe w przedostatniej kolejce sezonu zasadniczego z drużyną Juvenii Kraków 36:21. W niedzielę 28 maja, wciąż aktualni mistrzowie Polski, zagrają na stadionie przy ul. Warszawskiej z ekipą z Siedlec. Jeśli wygrają z ofensywnym bonusem,  to 10 czerwca zagrają o brąz w małym finale w Sochaczewie.

Zespół prowadzony przez trenera Macieja Brażuka przerwał krakowskim Smokom passę trzech meczów bez porażki. Celem Orkana było zwycięstwo z bonusem. Aby tego dokonać sochaczewska drużyna musiała zdobyć co najmniej cztery przyłożenia. Założenia te zrealizowała już w pierwszej połowie spotkania w stolicy Małopolski, po której prowadziła 24:0.

Dwie minuty po zmianie stron, po przyłożeniu Jonathana O’Neilla, Orkan zwiększył jeszcze przewagę punktową. Był to otwarty, toczący się w szybkim tempie, mecz. Goście mieli zdecydowaną przewagę w czasie posiadania piłki, lecz druga połowa pod względem efektywności należała do gospodarzy. Juvenia zdobyła trzy przyłożenia, skutecznie je podwyższając, i zmniejszyła tym samym straty do wyniku 21:31. Dobra organizacja w obronie Orkana uniemożliwiła jednak w pełni rozpędzić się rywalom, którzy konstruowali coraz groźniejsze kontrataki. Mistrzowie Polski postawili „kropkę nad i”. W końcówce meczu swoje kolejne pięć punktów zdobył Pieter Steenekamp, ustalając tym samym rezultat spotkania.

Cel na ten sezon to walka o brązowy medal mistrzostw Polski. Wiadomo już, że Orkan powalczy o trzecie miejsce z ekipą z Lublina. Otwartą kwestią pozostaje miasto gospodarza małego finału ekstraligi. Bliżej tego jest Sochaczew, jednak aby zachować przywilej gry o brąz na swoim stadionie, Orkan musi wygrać następne spotkanie w ofensywnym bonusem. W ostatnim meczu rundy zasadniczej sochaczewska drużyna zmierzy się z ekipą Awenty Pogoni Siedlce. Mecz zostanie rozegrany przy ul. Warszawskiej w niedzielę 28 maja. Początek o godz. 15.30. Starcie o brązowy medal odbędzie się najprawdopodobniej w sobotę 10 czerwca o godz. 18.00.

Juvenia Kraków - Orkan Sochaczew 21:36 (0:24)

Punkty Orkan: P.W. Steenkamp 11, Matias D'Avanzo 5, Andre Meyer 5, Cyprian Majcher 5, Krystian Olejek 5, Jonathan O'Neill 5

Skład RCO: Antoni Gołębiewski (Kamil Zieliński), Michał Gadomski (Damian Pisarek), Adam Lewandowski (Sebastian Kacprzak), Artem Zarovnyi, Krystian Olejek (Oktawian Polakowski), Adam Szwarc (Krystian Mechecki), Cyprian Majcher, Andre Meyer, Dawid Plichta (Adrian Pętlak), Pieter Steenkamp, Bartłomiej Sadowski (Emil Szydełko), Jonathan O’Neill, Michał Kępa, Kacper Wróbel (Michał Szwarc), Matias D'Avanzo

___

Sponsorzy strategiczni RC Orkan: Miasto Sochaczew i PKN ORLEN

Sponsorzy generalni: KGHM Polska Miedź, Gardenia Sport, Fundacja PGNiG S.A.

Sponsorzy główni: HBRS, PEC Sochaczew, ZWiK Sochaczew, Fast Service, Murapol, G-Shock, Zibi-Casio, Tamex-Obiekty Sportowe, InterFresh, Poltrans Sochaczew

Sponsorzy: Carrefour, Drukarnia Chrzczany, SochBud, Cukiernia Lukrecja, Grupa Aljeka, Kawecki Transport, Żywiec Zdrój, Uniserv S.A.

Główny partner medialny RC Orkan: Radio Sochaczew i TuSochaczew.pl

 

A A A
22-05-2023
godz.09:51
 


nadchodzące wydarzenia

sobota, 10.06.2023 r. 4251232 odwiedzin

Zapisz się na newsletter

e-mail       sms    
wypisz się
polecamy