Sochaczew Sochaczew Sochaczew
Mamy trzecie miejsce w kraju

Sochaczew zajął trzecie miejsce w tegorocznym rankingu Szkoły Głównej Handlowej „Gmina na 5!”, które ocenia atrakcyjność inwestycyjną jednostek samorządu terytorialnego. W czternastej edycji rankingu przebadano 714 gmin, a my jesteśmy w ścisłej czołówce.

Ranking SGH powstaje w oparciu o dwa filary. Pierwszy uwzględnia wskaźnik atrakcyjności inwestycyjnej opracowany przez Instytut Przedsiębiorstwa Szkoły Głównej Handlowej. Drugi to ocena stron internetowych gmin i ogólnej komunikacji potencjalnych inwestorów z urzędem, w tym czy i jak samorząd odpowiada na zapytania mailowe w języku polskim i angielskim. Jak czytamy w raporcie z badania: „Wybrane kryteria odzwierciedlają jakie aspekty funkcjonowania gmin wpływają pozytywnie na rozwój biznesu i czy gmina dokłada wszelkich starań aby promować rozwój przedsiębiorczości w swoim regionie”.

Najwyższą ocenę w tegorocznym rankingu uzyskała gmina Człuchów - 38 punktów, co stanowi 84 proc. możliwych do uzyskania punktów. Kolejne miejsca zajęły: Suwałki – 35,5 pkt., Sochaczew – 35 pkt., Racibórz – 33 pkt.oraz Tczew 32,5 pkt..
mf


A A A
19-05-2023
godz.07:56
 


nadchodzące wydarzenia

sobota, 10.06.2023 r. 4251252 odwiedzin

Zapisz się na newsletter

e-mail       sms    
wypisz się
polecamy