Sochaczew Sochaczew Sochaczew
Wypoczną w górach i nad morzem

Wakacje coraz bliżej, czas więc zaplanować wyjazdy i inne formy letniego wypoczynku dla najmłodszych sochaczewian. Urząd Miejski zaproponuje setce dzieciaków kolonie nad morzem lub w górach – niedawno ogłoszono przetarg na realizację tej właśnie formy wypoczynku.

W ramach „Gminnego programu profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych oraz przeciwdziałania narkomanii dla Miasta  Sochaczewa na lata 2022-2025” zaplanowano organizację letniego wypoczynku dla dwóch 50-osobowych grup dzieci w wieku 7-16 lat. Najmłodsi wyjadą na dwutygodniowe kolonie w górach lub nad morzem, w czasie których będą mieli zapewnioną nie tylko opiekę i wyżywienie, ale także szereg atrakcji takich jak zwiedzanie ciekawych miejsc, zabawy sportowe i rekreacyjne, dyskoteki, integracyjne ogniska itp. Ważnym elementem takich wyjazdów jest oczywiście profilaktyka uzależnień i przemocy domowej – koloniści będą uczestniczyć w zajęciach zorganizowanych pod tym właśnie kątem. Kolonie te przeznaczone są dla dzieci, których rodziców nie stać na zapłacenie pełnej kwoty za wyjazd, a kwalifikacji do nich dokonywać będą pedagodzy szkolni we współpracy z Centrum Usług Społecznych.

Jak co roku w ramach tego samego programu zaplanowano również półkolonie dla dzieci pozostających w mieście. Weźmie w nich udział setka młodych sochaczewian, a atrakcje, które dla nich zaplanowano, to wycieczki, zajęcia manualne i artystyczne. Półkolonie odbędą się w Szkole Podstawowej nr 3 w dniach 26 czerwca – 7 lipca.


IG

A A A
16-05-2023
godz.13:04
 


nadchodzące wydarzenia

sobota, 10.06.2023 r. 4251304 odwiedzin

Zapisz się na newsletter

e-mail       sms    
wypisz się
polecamy