Sochaczew Sochaczew Sochaczew
Dzień Dziecka 2023 - Kraina Gier i Animacji

Dmuchańce, gra miejska, alpaki, zajęcia plastyczne i astronomiczne, bańki mydlane, ulubione gry w wersji XXL, konkurencje sportowe, miasteczko rowerowe czy giga kredki – to tylko niewielka część atrakcji, jakie czekać będą na najmłodszych w czasie miejskich obchodów Dnia Dziecka. Do wspólnej zabawy zapraszamy maluchy, rodziców i dziadków.

W niedzielę 28 maja w parku Garbolewskiego od 14.00 do 18.00 na pewno nikt nie będzie się nudził!

Dzień Dziecka w Sochaczewie ma formułę rodzinnego pikniku. Park przy szkole muzycznej jest dzielony na strefy zainteresowań, a każdy może swobodnie przenosić się z jednej krainy do drugiej. I tak też będzie 28 maja.  Dziś przyglądamy się bliżej, jakie atrakcje szykuje dla najmłodszych….

 

KRAINA GIER I ANIMACJI

- Warsztaty ekologiczne - to porcja wiedzy o tym, jak we własnym domu ratować naszą planetę. Jakie odpady są ponownie przetwarzane, jakie śmieci są szczególnie niebezpieczne, dlaczego worki są kolorowe i dlaczego należy oszczędzać wodę, odpowiedzi na te pytania można poznać w formie ciekawych i pełnych animacji warsztatów ekologicznych.

- Warsztaty skręcania balonów - to sprawa niesamowita, bo balon można zmienić w psa, owcę, rybkę i co tylko przyjdzie nam do głowy. Ważne, żeby sobie to tylko wyobrazić.

- Ulubione gry w wersji XXL - zabawa dla całej rodziny. Kolorowe plansze, po których dzieci mogą chodzić, skakać, biegać, grając z animatorem w: warcaby, kapsle, kółko i krzyżyk, twister, scrabble, klasy, gra Kubb, francuskie bule, drewniane kręgle, domino - Planszówki w Sochaczewie

- Gra XXL - turniej mega piłkarzyków. Tutaj nie gra się piłkarzykami, tutaj piłkarzykami się jest! Ze wszystkimi tego atrakcjami. Od podobnej zabawy w mniejszym wydaniu nie różni się natomiast jej cel - strzelić więcej bramek i pokonać przeciwnika.

- Strefa zabaw wywrotowych - 4 stanowiska wraz z poniżej wymienionymi urządzeniami pn.:

Ruroskoczkigiga kredki to zabawa niczym z Alicji w Krainie Czarów. Ogromne ołówki, którymi nie piszemy, ale na nich…skaczemy. Drużynowo. Zabawa w tym, by wszyscy skakali w jednym czasie i kierunku. W przeciwnym wypadku… zobaczycie sami.

Zamek do skakania „Indianin”, to miejsce gdzie można poczuć się jak Apacz lub Siuks bez konieczności wyjazdu na Dziki Zachód. Podskok i miękkie lądowanie w klimacie westernu.

Piłkarskie rzutki - foot dart, to połączenie rzutek i piłki nożnej. Tarcza jest ogromna, a zamiast rzutów należy kopnąć piłkę tak, aby trafiła w punktowane pole. Wydaje się proste, ale czy jest tak łatwe trzeba już sprawdzić osobiście.

Zestaw kul - bubble football, to zabawa, w której piłki grają w piłkę nożną. Wielkie dmuchane kule, a w nich zawodnicy, którzy mierzą się z przeciwnikiem, grawitacją i tym, że są znacznie więksi niż w rzeczywistości. Jedno jest pewne, upadki nie są tutaj straszne, bo zawodnicy w dmuchanych kulach zawsze miękko lądują.

 

Strefa NGO i inni wystawcy: Planszówki, Sochaczewskie Centrum Sportów, Stow. Karate Klub Sochaczew, UKS Dragon Fight Club, Sochaczewskie WOPR, KP Orkan Sochaczew, SKTS, Piłkarskie Orły, UTW, ATUT, BOHEMA, Klub Honorowych Dawców Krwi, Polski Związek Emerytów, Rencistow i Inwalidów, Chorągiew Mazowiecka ZHP Hufiec Sochaczew, SANEPID, Stowarzyszenie Fiaty 126p, British School, Early Stage, VFM sp. z o.o.

A A A
22-05-2023
godz.10:50
 


nadchodzące wydarzenia

niedziela, 11.06.2023 r. 4251318 odwiedzin

Zapisz się na newsletter

e-mail       sms    
wypisz się
polecamy