Sochaczew Sochaczew Sochaczew
Komplet punktów w trzech meczach

Drużyna Sochaczewskiego Klubu Tenisa Stołowego ma za sobą kolejną intensywną sesje rozgrywek ligowych. Tym razem zespół Bronisława Gawrylczyka w cztery dnia zagrał trzy mecze, wygrywając wszystkie starcia 3:1. Klub z naszego miasta jest wiceliderem w tabeli ekstraklasy.

Pierwsze ze spotkań odbyło się w chodakowskiej hali w piątek 18 listopada. Do Sochaczewa przyjechał zespół z Częstochowy. W otwierającym pojedynku Irina Ciobanu, przegrała co prawda pierwszego seta z Anastasiya Dymytrenko, lecz ostatecznie pokonała rywalkę po czterech partiach. Druga Ukrainka grająca w częstochowskim klubie, Tetyana Bilenko wygrała z kolei z Iloną Sztwiertnią i w meczu był remis. Prowadzenie SKTS zapewniła Zuzanna Wielgos, pokonując w trzech wyrównanych setach Roksanę Załomską. Najwięcej emocji mógł wzbudzić ostatni pojedynek, który zakończył się dopiero po piątym secie. Tetyana Bilenko prowadziła w Iriną Ciobanu 2:1, jednak dwie ostatnie partie należały do liderki SKTS. W decydującym secie Rumunka, grając na przewagi, pokonała ostatecznie doświadczoną defensorkę 13:11, zapewniając sochaczewskiej drużynie zwycięstwo za pełną pulę trzech punktów.

Dwa dni później, w niedzielę 20 listopada, tenisistki zagrały, co ciekawe, pierwszy w tym sezonie mecz na wyjeździe (aż sześć z ośmiu spotkań w rundzie jesiennej SKTS rozegrał w Sochaczewie). Zespół Bronisława Gawrylczyka wybrał się do Łomży, po kolejne zwycięstwo. Ale i tym razem łatwo nie było – aż trzy pojedynki w tym spotkaniu rozstrzygnął dopiero piąty set. W pierwszej grze, była zawodniczka sochaczewskiego klubu, Magdalena Sikorska prowadziła z Zuzą Wielogos 2:0. Zuza wyrównała, lecz uległa w decydującej partii. Wyrównała Irina Ciobanu, lecz też nie bez problemów i z dużym szczęściem. Anna Brzyska prowadziła z nią 2:0, lecz trzy ostatnie sety należały do pierwszej rakiety SKTS. Ilona Sztwiertnia poradziła sobie bez straty seta ze swoją rywalką a zwycięski trzeci punkt dla zespołu z Sochaczewa zdobyła Irina, lecz pojedynek z Magdaleną Sikorską również rozstrzygnął się dopiero po piątej partii.

W poniedziałek 21 listopada tenisistki stołowe powróciły do hali przy ul. Chopina, aby zagrać w derbach Mazowsza z ekipą z Nadarzyna. Wynik spotkania otworzyła niezawodna Irina Ciobanu, która pokonała w trzech setach Paulinę Krzysiek. Prowadzenie podwyższyła Ilona Sztwiertnia. Aby wygrać z 20-letnią Japonką Reiną Aso potrzebowała jednak aż pięć setów. Jako numer trzy w zespole Nadarzyna, do stołu podeszła, też dobrze znana sochaczewskim kibicom była zawodniczka SKTS, Katarzyna Grzybowska-Franc. Pokazała, że nie zapomniała jak się gra na najwyższym poziomie, pokonując Zuzannę Wielgos bez straty seta. Ostatni zwycięski punkt wywalczyła Irina Ciobanu, która wygrała z Reiną Aso 3:1. Tym samym Rumunka, z bilansem 11 zwycięstw i dwóch porażek w tym sezonie, została liderką w rankingu indywidualnym Ekstraklasy Kobiet w Tenisie Stołowym.

Sochaczewski Klub Tenisa Stołowego zajmuję aktualnie drugie miejsce w tabeli ekstraklasy. Liderem jest zespół z Tarnobrzega, mający na swoim koncie komplet ośmiu zwycięstw. SKTS w rundzie jesiennej ma do rozegrania jeszcze jedno spotkanie. Zespół prowadzony przez Bronisława Gawrylczyka pojedzie 10 grudnia do Torunia.