Sochaczew Sochaczew Sochaczew
Pierwsza sesja MRM za nami

We wtorek 8 listopada odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Miasta, w których toku udało się wybrać 22 radnych. Za nami pierwsza sesja nowo powołanego gremium, która odbyła się 17 listopada.

Pierwszą sesję otworzył przewodniczący „dorosłej” Rady Miasta Sylwester Kaczmarek. Pogratulował radnym odwagi, ze chcą reprezentować środowisko swojej szkoły oraz zaufania kolegów i koleżanek. Młodzieżowych radnych w samorządowym świecie powitał również burmistrz Piotr Osiecki.

Podczas sesji młodzi radni odebrali od Miejskiej Komisji Wyborczej zaświadczenia o wyborze na radnego. Złożyli uroczyste ślubowanie, po czym przeszli do wyboru komisji skrutacyjnej, która czuwała nad przeprowadzeniem wyboru prezydium. Przewodniczącym Młodzieżowej Rady Miasta został Mateusz Tkacz, wiceprzewodniczącym Wiktor Szymański, sekretarzem Tomasz Kamiński a skarbnikiem Maja Górczyńska.

Radni wysłuchali prelekcji nt. „Funkcjonowanie młodzieżowych rad gmin we wspólnocie samorządowej”. Podjęli też pierwszą uchwałę, w myśl której opiekunem Młodzieżowej Rady Miasta został radny RM, wolontariusz i społecznik Piotr Pętlak. Decyzję tę musi jeszcze potwierdzić w głosowaniu "dorosła" rada miasta. Do soboty młodzi radni biorą udział w warsztatach na temat kompetencji i funkcjonowania gremium w którym zasiadają.

Przypomnijmy, że w skład Młodzieżowej Rady Miasta wchodzą mieszkańcy Sochaczewa w wieku od 13 do 19 lat. Jej kadencja trwa dwa lata. Jeśli któryś z radnych w tym czasie ukończy 20 lat, jego mandat będzie automatycznie wygaszany. Przed wybraną do rady młodzieżą stoi szereg odpowiedzialnych zadań. Jest to na przykład reprezentowanie interesów młodzieży wobec władz państwowych, organów samorządu terytorialnego oraz samorządu uczniowskiego, czy promowanie i inspirowanie młodzieżowej twórczości artystycznej, działalności sportowej, charytatywnej. Radni będą mieli też za zadanie współpracę z władzami miejskimi, oświatowymi oraz organizacjami w zakresie spraw bezpośrednio dotyczących młodzieży.

 

Skład Młodzieżowej Rady Miasta kadencji 2022-2024

Oliwia Bartosiak

Wiktor Borowiec

Otylia Kinga Całczyńska

Wiktor Chaicki

Adam Ciuchciński

Mariusz Dąbrowski

Maja Górczyńska

Aleksandra Janiszewska

Tomasz Kamiński

Viktoria Krupa

Bartłomiej Daniel Kurzeja

Aleksandra Libera

Mateusz Odolczyk

Marcelina Orzeszek

Jan Pawłowski

Kacper Pisarek

Patrycja Proch

Wiktoria Szymańska

Mateusz Tkacz

Hubert Zagajewski

Natalia Zielińska

Zuzanna Zielińska

 

A A A
18-11-2022
godz.10:05
 


nadchodzące wydarzenia

wtorek, 29.11.2022 r. 3929660 odwiedzin

Zapisz się na newsletter

e-mail       sms    
wypisz się
polecamy