Sochaczew Sochaczew Sochaczew
Związek emerytów ma już 50 lat
wiadomość pochodzi z:  „Ziemia Sochaczewska”

Od multimedialnej prezentacji wspomnień z półwiecza działalności sochaczewskiego oddziału Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów rozpoczęło się 16 listopada spotkanie seniorów w Sochaczewskim Centrum Kultury. Frekwencja świadczyła, że oddział działa prężnie, a w swych działaniach idzie z duchem czasu.

Po wspomnianej nagrodzonej oklaskami prezentacji głos zabrała prezes sochaczewskiego oddziału PZERI Maria Sadowska. W kilku słowach podkreśliła rangę 50-lecia organizacji i przywitała przybyłych gości. Na zaproszenie odpowiedzieli m.in. prezes zarządu głównego PZERI  Elżbieta Ostrowska, starosta Jolanta Gonta, burmistrz Piotr Osiecki, sekretarz Joanna Niewiadomska-Kocik, skarbnik powiatu Teresa Pawelak, dyrektor SCK Artur Komorowski, prezes UTW Jadwiga Urbaniak.

Zjawiły się także dzieci z Niepublicznego Przedszkola Diecezji Łowickiej im. Aniołów Stróżów w Sochaczewie, które przygotowały dla seniorów piękny program słowno-muzyczny.

W tak wyjątkowym dniu nie mogło zabraknąć życzeń i prezentów. Elżbieta Ostrowska wyraziła uznanie dla świetnego funkcjonowania sochaczewskiego oddziału PZERI. Wręczyła także Marii Sadowskiej Złotą Odznakę Honorową za szczególne zasługi dla Związku. Jest to najwyższe odznaczenie przyznawane przez związek. Równie ciepło o działalności sochaczewskich seniorów wypowiedział się burmistrz Piotr Osiecki. Podkreślił, jak ważne są tego typu inicjatywy.

- W niedawnych czasach pandemii, to właśnie takie organizacje jak państwa, pozwoliły wielu seniorom uniknąć ogromnej samotności i poczucia wyobcowania – powiedział Piotr Osiecki.

Prezenty wręczyli również, m.in. starosta Jolanta Gonta, a także dyrektor Artur Komorowski.

Związek przyznał nagrody dla członków sochaczewskiego oddziału z najdłuższym stażem. Maria Sadowska podsumowała też działalność oddziału w minionym roku. Seniorom udało się zorganizować cztery wyjazdy do teatru, bal karnawałowy w hotelu „Chopin”, trzy spotkania integracyjne, piknik nad „Dzikim Stawem”, Dzień Kobiet, wycieczki, w tym do Paryża i Łodzi, wczasy w Dąbku. A jeszcze do końca roku sochaczewscy członkowie związku zaplanowali spotkanie wigilijne i zabawę sylwestrową. W przyszłym roku wybierają się na wczasy w Rewalu i Pogorzelnicy.

Tego dnia na scenie pojawili się jeszcze młodzi wokaliści z prowadzonego przez Jolantę Kawczyńską Klubu Piosenki, którzy swoimi wykonaniami oczarowali publiczność. Na zakończenie części oficjalnej świetnie zaprezentowali się członkowie Sceny Seniora.

A A A
16-11-2022
godz.21:35
 


nadchodzące wydarzenia

wtorek, 29.11.2022 r. 3929627 odwiedzin

Zapisz się na newsletter

e-mail       sms    
wypisz się
polecamy