Sochaczew Sochaczew Sochaczew
Nuty wyjęte z filmowego kadru

W poniedziałek 21 listopada o godz. 18.00 w sali koncertowej PSM rozpocznie się koncert muzyki filmowej „Nuty wyjęte z kadru”. Zapowiada się ciekawe wydarzenie dla melomanów i kinomanów. Na program koncertu złożą się piosenki i kompozycje instrumentalne pochodzące z polskich filmów fabularnych oraz seriali.

Usłyszymy m.in. motywy z filmów Czterej Pancerni i Pies, Jak rozpętałem II wojnę światową, Ekstradycja, Zapomniana melodia, Jan Serce, Czarne chmury, Dom, Noce i dnie, Młode Wilki oraz Człowiek z żelaza. Utwory przeplatane będą interesującymi faktami o twórcach i produkcji wspominanych filmów.

Na potrzeby koncertu przygotowane zostały aranżacje trzynastu utworów na czteroosobowy zespół pod kierownictwem jednego z najzdolniejszych muzyków jazzowych, saksofonisty Michała Kobojka, na co dzień współpracującego z zespołem Varius Manx. Wraz z nim zagrają m.in. Przemysław Kuczyński (perkusja, wieloletni szef artystyczny zespołu Edyty Górniak), kwartet smyczkowy Małgorzaty Korpysz, a o warstwę wokalną zadbają Izabela Połońska, Bartek Grzanka (finalista V edycji „Mam Talent”I i Jacek Malanowski od lat współpracujący z zespołem Trubadurzy.

Jak zaznaczają organizatorzy, z ogromną radością powitają w gościnnych progach PSM osoby niepełnosprawne oraz osoby zagrożone wykluczeniem.

- Ambicją Stowarzyszenia Wsparcie Społeczne JA-TY-MY jest wspieranie rozwoju i wrażliwości artystycznej osób z tych środowisk, dla których dostęp do kultury i wydarzeń artystycznych na żywo często bywa utrudniony ze względu na bariery materialne bądź architektoniczne. Tym bardziej cieszę się, że nasi podopieczni będą mogli wziąć udział w tak znakomitym koncercie  – mówi kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej w Sochaczewie Piotr Pętlak.

Osoby zainteresowane koncertem organizatorzy proszą o wcześniejszą rezerwację miejsca. Zgłoszenie zawierające imię i nazwisko należy przesłać na adres koncert@nutyzkadru.pl.


seb

A A A
15-11-2022
godz.12:50
 


nadchodzące wydarzenia

wtorek, 29.11.2022 r. 3929631 odwiedzin

Zapisz się na newsletter

e-mail       sms    
wypisz się
polecamy