Sochaczew Sochaczew Sochaczew
Mandat z nowego taryfikatora
wiadomość pochodzi z:  „Ziemia Sochaczewska”

Rażące przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym zakończyło się zatrzymaniem prawa jazdy na trzy miesiące i wysokim mandatem karnym. 

Policjanci ruchu drogowego kontrolowali prędkość w podsochaczewskim Kromnowie. W pewnym momencie zauważyli auto, którego kierowca jechał zdecydowanie za szybko. Wykonany pomiar prędkości wykazał ponad 100km/h w obszarze zabudowanym.

Policjanci zatrzymali 39–letniego łodzianina do kontroli drogowej. Meżczyzna był trzeźwy, jednak stracił prawo jazdy na trzy miesiące oraz został ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 złotych.

Sochaczewscy policjanci przypominają, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Wielu tragedii na drodze, można byłoby uniknąć, gdyby kierowcy stosowali się do przepisów ruchu drogowego. W przypadku nagłego wtargnięcia na jezdnię dziecka lub zwierzęcia, samochodu nie da się zatrzymać w miejscu. Przy dużej prędkości długość hamowania może wynieść nawet kilkadziesiąt metrów, a to powoduje, że uniknięcie zderzenia może być niemożliwe.

asp. Agnieszka Dzik

A A A
13-01-2022
godz.14:18
 


nadchodzące wydarzenia

czwartek, 20.01.2022 r. 3461108 odwiedzin

Zapisz się na newsletter

e-mail       sms    
wypisz się
polecamy