Sochaczew Sochaczew Sochaczew
Świetny początek rundy rewanżowej

Zawodniczki Sochaczewskiego Klubu Tenisa Stołowego wróciły do rozgrywek w ekstraklasie. W miniony weekend, w ramach 10. i 11. kolejki, zagrały na wyjazdach. Zespół prowadzony przez Bronisława Gawrylczyka odniósł pewne zwycięstwa w Toruniu i Zamościu.

Spotkanie w Toruniu rozegrano w piątek 7 stycznia. W pierwszym pojedynku Irina Ciobanu pokonała po czterech setach Wiktorię Wróbel 3:1. Szesnastolatka z Zamościa wygrała z Rumunką pierwszą partię, jednak Irina, gdy już się rozgrzała i przebudziła, była górą w kolejnych trzech setach. W drugiej grze zmierzyły się nastolatki. Zwyciężczynią tego pojedynku była zawodniczka SKTS Zuzanna Wielgos, która pokonała Emilię Maruszak w trzech setach - do trzech, do pięciu, i ponownie do pięciu. W ostatnim trzecim starciu Daria Łuczakowska wygrała po czterech setach z Zuzanną Błażejewicz. Podobnie jak jej drużynowa koleżanka z Rumunii, oddała rywalce z Gotyka Toruń tylko pierwszą partię.

Dwa dni później, w niedzielę 9 stycznia, tenisistki przeniosły się do Zamościa. Mecz z beniaminkiem również nie był wielkim wyzwaniem dla drużyny z Sochaczewa. Gospodynie wygrały tylko jednego seta, a konkretnie ugrała go Anna Brzyska w pojedynku z Iloną Sztwiertnią. Irina Ciobanu swojej rywalce, Wiktorii Puzio, oddała jedynie osiem małych punktów. Podobnie Zuzanna Wielgos zakończyła grę z Aleksandrą Osuch pewnym wynikiem 3:0.

Dwa pewne zwycięstwa pozwoliły Sochaczewskiemu Klubowi Tenisa Stołowego awansować na czwarte miejsce w tabeli Ekstraklasy Kobiet. Wciąż czekamy na weryfikację i możliwy kolejny termin meczu z Bogorią Grodzisk Mazowiecki, który pierwotnie miał zostać rozegrany w Sochaczewie 10 grudnia. W rundzie wiosennej drużynę tenisistek stołowych czeka dużo wyjazdów, w naszym mieście zagrają tylko w trzech spotkaniach: z AZS Wrocław (termin do ustalenia), 11 marca ze Startem Nadarzyn oraz w ostatniej kolejne – 19 marca z akademiczkami z Łomży.

Koniec 2021 roku to czas podsumowań i także ostatnie notowanie światowego rankingu World Table Tennis. Liderka sochaczewskiej drużyny, Rumunka Irina Ciobanu, zajęła w nim 106 miejsce. W zestawieniu zadebiutowały również dwie młode zawodniczki SKTS: siedemnastoletnia Zuzanna Wielgos (1090 miejsce) oraz osiemnastolatka Ilona Sztwiertnia (1120 miejsce).

KS Gotyk Toruń – SKTS Sochaczew 0:3
Wiktoria Wróbel – Irina Ciobanu 1:3 (11:4, 5:11, 4:11, 9:11)
Emilia Maruszak – Zuzanna Wilgos 0:3 (3:11, 5:11, 5:11)
Zuzanna Błażejewicz – Daria Łuczakowska 1:3 (11:4, 8:11, 7:11, 7:11)

AZ Trefl Zamość - SKTS Sochaczew 0:3
Anna Brzyska - Ilona Sztwiertnia 1:3 (11:8, 6:11, 7:11, 7:11)
Wiktoria Puzio - Irina Ciobanu 0:3 (4:11, 1:11, 3:11)
Aleksandra Osuch - Zuzanna Wielgos 0:3 (8:11, 5:11, 3:11)