Sochaczew Sochaczew Sochaczew
Hala już zadaszona

Budowa nowej hali sportowej na terenie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego trwa w najlepsze. Mimo niesprzyjającej zimowej aury, wraz z ostatnim dniem roku wykonawca „zamknął” dach. Tym samym, harmonogram robót zaplanowany na 2021 r. został wykonany w 100 procentach.
 – Jestem zadowolony z postępów prowadzonych prac. Obiekt zmienia się praktycznie w każdym tygodniu. Oby tak dalej – mówi Tadeusz Głuchowski, wicestarosta sochaczewski. Jak dodaje, ta duża i ważna powiatowa inwestycja była bardzo oczekiwaną przez szkolną społeczność „Osiemdziesiątki” już od dłuższego czasu, a jej realizacja stała się możliwa dzięki rządowemu wsparciu. Koszt zadania to ok. 9 mln złotych, przy czym 5-milionowy wkład stanowią środki z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, w którego pozyskaniu wspierał samorząd powiatowy minister Maciej Małecki.
Zadanie wykonuje firma „Hegor”. – Poza budową samej hali i łącznika umowa obligowała nas także do przeprowadzenia remontu istniejących pomieszczeń, które łączą się z klasopracowniami na pierwszym piętrze. Te prace trwają i zostaną ukończone w ciągu miesiąca. Obecnie zajmujemy się wykonywaniem ścian działowych pod trybuną i na obu piętrach łącznika. Montujemy pozostałą część okien i drzwi zewnętrznych. Rozpoczął się ważny etap polegający na wykonaniu izolacji oraz betonowej posadzki – informuje Michał Felczak, kierownik budowy.
Budowa hali wraz z łącznikiem i pomieszczeniami towarzyszącymi przy ZS CKP rozpoczęła się w czerwcu ub.r. Hala sportowa składać się będzie z centralnego boiska sportowego o wymiarach 20 m x 40 m przystosowanego do rozgrywania spotkań w dyscyplinach takich jak: piłka ręczna, koszykówka, siatkówka, tenis ziemny, badminton. Pozostałe wyposażenie hali to m.in. drabinki gimnastyczne, piłkochwyty, siatki ochronne na okna i trybuny, kotary grodzące, siedziska na trybuny oraz tablica wyników sportowych. Na piętrze wybudowane zostaną pomieszczenia magazynowe, toalety, pomieszczenia porządkowe, trybuny dla 136 osób, szatnie. Będzie też sala ćwiczeń, siłownia, sala fitness oraz sala konferencyjna. Na parterze powstanie wiatrołap, hol, pomieszczenia porządkowe, kotłownia, szatnia i magazyn sprzętu sportowego. Powierzchnia użytkowa parteru to 1300 m2, piętra w starym budynku nad warsztatami 306 m2. Teren szkoły zostanie powiększony o dodatkowe miejsca parkingowe przy hali sportowej.
Starostwo Powiatowe w Sochaczewie

A A A
07-01-2022
godz.12:11
 


nadchodzące wydarzenia

czwartek, 20.01.2022 r. 3461161 odwiedzin

Zapisz się na newsletter

e-mail       sms    
wypisz się
polecamy