Sochaczew Sochaczew Sochaczew
Uniwersytet Trzeciego Wieku zwycięzcą Olimpiady Seniorów

Uniwersytet Trzeciego Wieku został zwycięzcą 7 Sochaczewskiej Olimpiady od patronatem i o puchar Burmistrza Sochaczewa, która odbyła się dziś w hali sportowej przy ul. Kusocińskiego 2.

W dzisiejszej imprezie wzięły udział 4 drużyny, a klasyfikacja po wszystkich konkurencjach wygląda następująco:

 1. Uniwersytet Trzeciego Wieku -  35,4 pkt
 2. Klub Seniora Radosna Jesień Teresin – 31,1 pkt
 3. Centrum Usług Społecznych – Dzienny Dom Pomocy Społecznej – 26,5 pkt
 4. Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Nowa Sucha – 24,3 pkt

Nasi zawodnicy wzięli udział w następujących konkurencjach: memoriada – testy pamięci, rzuty lotką do tarczy, rzuty do kosza, zaplątane linki, balansujące piłki i tańczące piłeczki. Wszyscy otrzymali pamiątkowe medale, puchary za udział w olimpiadzie i paradzie kapeluszy, pamiątkowe podziękowania oraz nagrody rzeczowe dla drużyn.

Podczas Olimpiady rozegraliśmy również turniej warcabowy, którego wyniki przedstawiamy poniżej:

 1. Zbigniew Jamka – UTW
 2. Wanda Migda – Nowa Sucha
 3. Elżbieta Duliwon – DDPS
 4. Tadeusz Durczak – Teresin
 5. Ewa Borucka – Nowa Sucha
 6. Stanisław Sokół – DDPS
 7. Katarzyna Borkowska – Teresin

Olimpiadę rozpoczęła Parada Kapeluszy – nowa konkurencja naszej imprezy, którą na pewno będziemy kontynuować w kolejnych edycjach. Wszystkie drużyny zaprezentowały piękne pokazy, ale bezapelacyjnie najlepsza była reprezentacja Centrum Usług Społecznych – Dziennego Domu Pomocy Społecznej w Sochaczewie. Jury w składzie: Marek Fergiński – Zastępca Burmistrza Sochaczewa, Agata Kalińska – Naczelnik Wydziału Sportu i Organizacji Pozarządowych oraz Mieczysław Głuchowski – Dyrektor MOSiR,  przyznała również miejsce drugie dla Klubu Seniora Radosna Jesień w Teresinie oraz miejsce trzecie ex aequo dla Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Nowa Sucha i Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Sochaczewa.

Puchar Kibica, w tym roku w postaci pięknego anioła, wykonanego przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej, trafił w tym roku do drużyny z Teresina, która przyjechała na Olimpiadę z własną orkiestrą. Fantastyczni panowie z orkiestry Czarne Ogiery, przygrywali naszym seniorom do tańca i musimy przyznać , że robili to zawodowo.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom naszej imprezy za obecność, udział w konkurencjach i dodatkowych atrakcjach.  Jesteście Państwo pokoleniem, które już nic nie musi, ale bardzo dużo może. Cieszymy się ogromnie, że po raz kolejny zdecydowaliście się wziąć udział w naszej imprezie. Wykazujecie Państwo aktywność, której wszyscy możemy się od Was uczyć.

Serdecznie dziękujemy za Państwa zaangażowanie, a przede wszystkim chęć udziału w naszych zawodach. Mamy nadzieję, ze spotkamy się na kolejnych wspólnych imprezach.  Jednocześnie życzymy Państwu sukcesów w życiu prywatnym, zdrowia, odwagi i energii do podejmowania nowych wyzwań oraz zapału i wytrwałości do ich realizacji.

Nasza Olimpiada nie mogłaby się odbyć bez wsparcia sponsorów, a  w tym roku byli to :

Piotr Osiecki - Burmistrz Miasta Sochaczew

Jolanta Gonta - Starosta Sochaczewski

Maciej Mońka – Wójt Gminy Nowa Sucha

Monika Pietrzyk – Wójt Gminy Młodzieszyn

Damian Jaworski – Wójt Gminy Rybno

Cukiernia Lukrecja

Firma Mars Polska

Przemysław Wasilewski Tęczowy Ogród

Wspierali nas wolontariusze z Klubu Wolontariusza przy CUS w Sochaczewie, uczniowie Zespołu Szkół im. Jarosława Iwaszkiewicza , sochaczewscy policjanci, opieka medyczna z firmy Danis, p. Beata Woźniak z firmy Avon, której przy okazji składamy serdeczne gratulacje z okazji dzisiejszych narodzin wnuka. Dziękujemy ogromnie panu Marcinowi Odolczykowi, który jak zawsze pięknie nam imprezę poprowadził. Dziękujemy panu Witkowi Badajowi, który na zmianę z orkiestrą Czarne Ogiery, umilał muzyką czas naszym seniorom. Dziękujemy Maciejowi Frankowskiemu z Ziemi Sochaczewskiej za zdjęcia z naszej Olimpiady

 

Mamy nadzieję, że spotkamy się ponownie na kolejnych edycjach.

 

zdjęcia Maciej Frankowski - Ziemia Sochaczewska

A A A
16-11-2021
godz.09:00
 


nadchodzące wydarzenia

sobota, 27.11.2021 r. 3406724 odwiedzin

Zapisz się na newsletter

e-mail       sms    
wypisz się
polecamy