Sochaczew Sochaczew Sochaczew
Sportowo uczcili niepodległość

W dniu Narodowego Święta Niepodległości w naszym mieście odbyły się trzy imprezy sportowe. Rywalizowali tenisiści stołowi, na basenie zorganizowano tradycyjne zawody pływackie, a z placu Kościuszki wystartował bieg uliczny. W zawodach wzięło udział w sumie ponad 300 osób.

Głównym organizatorem III Sochaczewskiego Biegu Niepodległości był Wydział Sportu i Organizacji Pozarządowych UM. Współorganizatorem wszystkich zawodów był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Szczegółowe wyniki dostępne są na stronie mosir.sochaczew.pl.

Odbijanie przy stołach

W hali przy ul. Kusocińskiego 48 zawodniczek i zawodników zagrało o Puchar Niepodległej w IV turnieju z cyklu Grand Prix Sochaczewa w Tenisie Stołowym. W najliczniej obsadzonej kategorii open (31 graczy) zwyciężył Nikodem Zofczak. Wśród kobiet najlepsza była Aleksandra Gaś-Pietrzak, a w grupie młodzieży, do 15 lat, Kacper Pisarek. Turniej sędziował Tomasz Ertman. Piąta runda GP odbędzie się 12 grudnia.

Młodzież pływała

Rocznicę odzyskania niepodległości świętowali też pływacy. Na basenie „Orka” odbyły się XIV ogólnopolskie zawody pływackie o puchar burmistrza Sochaczewa. Wystartowało 170 zawodników, w wieku 9-15 lat, z 18 klubów z całej Polski. Rozegrano 16 konkurencji. Rywalizowano na dwóch dystansach 50 i 100 metrów, w stylach dowolnym, klasycznym, grzbietowym i motylkowym. Na zakończenie sześciu najlepszych zawodników i sześć najlepszych zawodniczek wystartowało dodatkowo w wyścigach australijskich.

Nie zabrakło reprezentantów sochaczewskich sekcji pływackich - UKS „Dwójki”, WOPR oraz jednego zawodnika ze Stowarzyszenia Rodziców na Rzecz Pływania Orka. Najlepsze rezultaty osiągnęli pływacy „Dwójki”: Szymon Mierzejewski wywalczył srebrny medal w konkurencji 50 metrów stylem grzbietowym; na najniższym stopniu podium stanęła Joanna Szydlik, w rywalizacji na 100 metrów stylem dowolnym.

Pobiegli ulicami miasta

Ponad setka uczestników wystartowała z placu Kościuszki w III Sochaczewskim Biegu Niepodległości. Najszybciej, w 15 minut i 11 sekund, około pięciokilometrową trasę ulicami miasta pokonał Tomasz Mikulski. Drugi był Mateusz Zaręba, trzeci Kamil Goszczyński. Pierwszą kobietą, która przekroczyła linię mety była Roksana Wasielewska. Obok niej na podium stanęły Maja Koprowska oraz trzecia Maria Bolczak.

Przed biegiem głównym kilkanaście osób wyruszyło w marszu Nordic Walking. Jako pierwsza kobieta ukończyła go Beata Kołodziejczak. Najlepszym mężczyzną spacerującym z kijkami był Marcin Radomski. Rozegrano również dwa mini biegi dla dzieci. Najszybszy z chłopców był Franciszek Grabowski; pierwszą dziewczynką była Iga Lewandowska.

Imprezę biegową otworzył zastępca burmistrza Marek Fergiński. Wręczał on również nagrody i puchary dla najlepszych zawodników. W ceremonii dekoracji uczestniczyli też naczelnik Wydziału Sportu i Organizacji Pozarządowych UM – Agata Kalińska oraz radny miejski – Piotr Pętlak.