Sochaczew Sochaczew Sochaczew
W królestwie książki
wiadomość pochodzi z:  „Ziemia Sochaczewska”

Miejska Biblioteka Publicz­na regularnie wzbogaca swoje zbiory. Część nowo­ści, jakie znajdziemy na półkach biblioteki w kram­nicach i jej filiach w Choda­kowie i Boryszewie, można bliżej poznać w naszym ką­ciku czytelniczym. Zachę­camy do lektury.

DLA DOROSŁYCH...

Agata Przybyłek „Od pierwszych słów”

Najnowsza powieść Agaty Przybyłek stanowi pierwszy tom serii „W ta­jemnicy”. A tytułową kry­minalną tajemnicę rozwi­kłać ma detektyw Rafał Kamieński. W tym celu wy­rusza on z Warszawy do małej nadbałtyckiej miej­scowości. To z pozoru spo­kojne miasteczko skrywa swoje mroczne sekrety – przy drodze w lesie, nazwa­nej Droga Rozpaczy, znikają kobiety. Los styka tu Rafała z Amelią, która po studiach wraca w nadmorskie strony, by, po zakończeniu nieuda­nego związku, podjąć pra­cę w rodzinnej restauracji. Czy uczucie połączy ze sobą tę pochodzącą z dwóch róż­nych światów dwójkę? Czy istnieje miłość od pierwsze­go spotkania, od pierwszych słów i czy bohaterowie od­ważą się iść za głosem serca? Nie nastawiajmy się na raso­wy kryminał. To raczej po­wieść obyczajowa z krymi­nalną nutą w tle.

Dorota Gąsiorowska „Dwór rusałek”

W kolejnej części serii „Dni mocy” autorka znów przenosi nas w magiczny świat Podlasia, wierzeń sło­wiańskich, rodzinnych ta­jemnic i magii. Tym razem za sprawą rusałek, jeziora i dobiegającego znad jego brzegów pięknego tajemni­czego śpiewu, który słyszą tylko wybrani. Bohaterką drugiej części jest nieśmia­ła, pełna kompleksów Olga, prowadząca małą księgar­nię w Wilnie. Niestety nie­malże z dnia na dzień traci zarówno ją, jak i ukocha­nego, którego przyłapuje na kłamstwie. Aby choć tro­chę oderwać się od trosk codziennego życia, wy­rusza do wujka na Podla­sie. Jednak przeznaczenie prowadzi ją do nieznane­go dworku, gdzie otrzymu­je propozycję pracy. Jak się wkrótce okazuje, to prze­piękne miejsce kryje tajem­nice sprzed lat. Czy Olga pozna los mieszkających tu niegdyś kobiet? A może klą­twa i jej nie ominie? Zachę­cam do lektury tej wciągają­cej jak magnes historii, jak również pierwszego tomu „Pamiętnika szeptuchy”.

…I DLA DZIECI

Agnieszka Frączek „A to feler! O tym jak Brzechwa został bajkopisarzem”

„A to feler!...” jest opo­wieścią o dzieciństwie Jana Brzechwy – jednego z naj­popularniejszych poetów dwudziestolecia między­wojennego, autora bajek i wierszy dla dzieci. Brze­chwę przedstawia dzieciom popularyzatorka wiedzy o współczesnej polszczyź­nie Agnieszka Frączek, zaś o ilustracje zadbała Joanna Rusinek. Książka podzielo­na jest na kilkanaście roz­działów – a ich tytuły to słowa samego Jana Brze­chwy, które Agnieszka Frą­czek zaczerpnęła z jego wierszy. Z pewnością sama okładka zachęca do lektu­ry – widnieje bowiem na niej rumiana twarz małego uśmiechniętego chłopca z wdzięczną fryzurą i założo­nymi do tyłu rękami.

 

A A A
30-07-2021
godz.09:24
 


nadchodzące wydarzenia

czwartek, 20.01.2022 r. 3461111 odwiedzin

Zapisz się na newsletter

e-mail       sms    
wypisz się
polecamy