Sochaczew Sochaczew Sochaczew
Złapali podstępną złodziejkę
wiadomość pochodzi z:  „Ziemia Sochaczewska”

Kryminalni ustalili sprawcę kradzieży ponad 18 tys. złotych na szkodę 80–letniej mieszkanki Sochaczewa. Wczoraj 35–latka usłyszała zarzut kradzieży i przyznała się do przestępstwa.


Policjanci zostali powiadomieni o kradzieży ponad 18 tysięcy złotych na szkodę 80–letniej mieszkanki Sochaczewa. Z ustaleń wynika, że seniorka wróciła z miasta do swojego domu i przy drzwiach do mieszkania zastała obcą kobietę, która powiedziała 80–latce, że w bloku doszło do awarii rur, ale usterka jest już usuwana. Poprosiła jednak, by starsza kobieta weszła do łazienki i puściła wodę z prysznica.

Po około 30 minutach, sąsiadka sochaczewianki zaniepokojona przedłużającym się szumem spływającej wody, poszła do mieszkania, sprawdzić co się stało. Zastała w łazience seniorkę, która cały czas lała wodę z prysznica. Okazało się, że w bloku nie doszło do żadnej awarii, a kobieta mówiąca o usterce, wykorzystała nieuwagę 80–latki i ukradła jej ponad 18 tys. złotych. Na miejsce wezwano policję.

Funkcjonariusze z sochaczewskiej komendy, ustalili, że sprawcą przestępstwa jest 35–latka z powiatu wołomińskiego. Wczoraj podejrzanej ogłoszono zarzut kradzieży pieniędzy. Kobieta przyznała się do przestępstwa. Za popełniony czyn grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Na poczet grożącej kary, policjanci dokonali zabezpieczenia majątkowego o wartości kilku tysięcy złotych.


mł. asp. Agnieszka Dzik

A A A
19-02-2021
godz.08:21
 


nadchodzące wydarzenia

niedziela, 28.02.2021 r. 3146957 odwiedzin

Zapisz się na newsletter

e-mail       sms    
wypisz się
polecamy