Sochaczew Sochaczew Sochaczew
Powstanie ogromne osiedle

Jak zapowiada inwestor VFM Real Estate budowa pierwszego z dziesięciu zaplanowanych bloków na polach czerownkowskich rozpocznie się w II kwartale tego roku. W ostatnich dniach ten sam deweloper zakupił od powiatu działkę przy ul. Głowackiego. Wszystko wskazuje na to, że między szkołą muzyczną a besenem powstanie w najbliższych latach nowe osiedle mieszkaniowe.

Priorytetem dla inwestora pozostaje póki co projekt zlokalizowany na polach czerwonkowskich. Budowa pierwszego bloku rozpocznie się już wiosną tego roku. Przypomnijmy, że na działce o powierzchni ponad 3,5 ha na polach czerwonkowskich, zakupionej od miasta w 2019 roku, VFM planuje postawić łącznie dziesięć budynków mieszkalnych, o zróżnicowanej wysokości – od ośmiu kondygnacji od strony ulicy Olimpijskiej do czterech pięter w sąsiedztwie zabudowy jednorodzinnej. W ramach pierwszego etapu budowy osiedla, powstanie 128 mieszkań 1-5 pokojowych o zróżnicowanej powierzchni od 32 mkw. do nawet 126 mkw. W parterze budynku znajdzie się również kilka lokali usługowych oraz recepcja osiedlowa.

- W ramach naszej inwestycji na polach czerwonkowskich, kładziemy duży nacisk na komfort mieszkańców, jak również na stosowanie nowoczesnych rozwiązań w budownictwie. W pierwszym budynku powstanie dwukondygnacyjny garaż wielostanowiskowy, do dyspozycji mieszkańców będą również miejsca parkingowe naziemne. W ramach inwestycji powstanie również stacja do ładowania samochodów elektrycznych, bardzo duża liczba miejsc do parkowania rowerów, paczkomat oraz opcjonalna możliwość ładowania samochodów elektrycznych na prywatnym miejscu parkingowym. W naszej inwestycji stawiamy na rozwiązania ekologiczne, dlatego prawie cały dach budynku, tj. ok. 360 mkw., będzie pokryty nowoczesnymi panelami fotowoltaicznymi, które zasilą m.in. oświetlenie części wspólnych i terenów zielonych oraz urządzenia w węźle cieplnym budynku. Jest to rozwiązanie nie tylko ekologiczne, ale także przynoszące przyszłym mieszkańcom oszczędności przy opłacaniu czynszu do wspólnoty - mówi Michał Zaczkowski, członek zarządu ds. Inwestycji w VFM.

W ostatnich dniach ten sam deweloper, czyli VFM Real Estate, zakupił za 8,39 mln zł od powiatu działkę o powierzchni 3,1 ha położoną przy ul. Głowackiego.

- Wiążemy długoletnie plany z tym miastem i chcemy w nim realizować kolejne inwestycje deweloperskie. Zakup ten, równolegle z działką nabytą w 2019 roku na polach czerwonkowskich, pozwoli nam na oferowanie mieszkańcom Sochaczewa produktów mieszkaniowych w perspektywie najbliższych kilkunastu lat – dodaje Michał Zaczkowski.

 

 

A A A
15-01-2021
godz.10:41
 


nadchodzące wydarzenia

czwartek, 04.03.2021 r. 3150775 odwiedzin

Zapisz się na newsletter

e-mail       sms    
wypisz się
polecamy