Sochaczew Sochaczew Sochaczew
"Aktywny senior w domu"

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sochaczewie organizuje nie tylko imprezy dla dzieci. Wśród  naszych propozycji można znaleźć i aktywności dla starszych. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji jest m.in. organizatorem Sochaczewskiej Olimpiady Seniorów. Na naszych obiektach treningi ruchowe prowadził Uniwersytet Trzeciego Wieku. W styczniu obchodzimy Dzień Dziadka i Babci. Wielokrotnie na naszych obiektach przy okazji różnego rodzaju imprez dla dzieci przygotowywaliśmy różnego rodzaju prezenty z okazji Dnia Babci i Dziadka . Mamy i dziś swego rodzaju prezent dla naszych seniorów. Chcemy zachęcić nasze babcie i dziadków do aktywności fizycznej i umysłowej. Proponujemy Wam zabawę Memoriada do pobrania z naszej strony internetowej www.mosir.sochaczew.pl w zakładce Olimpiada Seniorów.

Udostępniamy również materiały ze strony http://senior.gov.pl .

"Aktywny senior w domu" to program profilaktyczny Krajowej Izby Fizjoterapeutów i Ministerstwa Zdrowia.

Ćwiczenia dla seniorów publikowane są na specjalnej stronie fizjoterapiaporusza.pl oraz na You Tubie Ministerstwa Zdrowia.

Zwracamy się do młodszych odbiorców naszych postów, by udostępnili te filmiki swoim rodzicom czy dziadkom, by mogli Oni skorzystać z tej formy aktywności w domach.

Zachęcamy również do pobrania materiałów ze strony https://www.silowniapamieci.pl/

Jak czytamy na stronie senior.gov.pl:

 „ SIŁOWNIA PAMIĘCI - TRENINGI INDYWIDUALNE – opracowane i dostępna na stronie internetowej Fundacji Stocznia

https://www.silowniapamieci.pl/indywidualne

Treningi indywidualne to seria dedykowana do samodzielnego trenowania umysłu w warunkach domowych.

Pamiętajmy, że regularny trening umysłu, zmuszając nasz umysł do wysiłku intelektualnego, przyczynia się do wytwarzania nowych połączeń synaptycznych, a zatem poprawy sprawności przewodzenia bodźców”.

 

Przekazujemy Państwu również inne propozycje zajęć dla seniorów dostępnych online, wybranych na stronie senior.gov.pl :

- Cyberbezpieczeńtwo w sieci– cykl warsztatów online oraz poradnik Fundacji „Ogólnopolskie Porozumienie Uniwersytetów Trzeciego Wieku"

Warsztaty są dostępne online na YouTube Fundacji OPUTW

- Platforma dla Seniorów - ABCsenior.com uruchomiona przez Krajowy Instytut Gospodarki Senioralnej

 

„Ważnym elementem portalu jest forum „porozmawiaj ze mną” oraz porady psychologów, a także możliwość rozmów z psychologiem online lub przez telefon. Znajdziemy tam także zbiór wirtualnych wycieczek po muzeach, parkach oraz spektakle teatralne i multimedialne zajęcia.”

A A A
08-01-2021
godz.09:32
 


nadchodzące wydarzenia

sobota, 23.01.2021 r. 3115129 odwiedzin

Zapisz się na newsletter

e-mail       sms    
wypisz się
polecamy