Sochaczew Sochaczew Sochaczew
Sochaczewska ojczyzna Chopina
wiadomość pochodzi z:  „Ziemia Sochaczewska”

Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą wydało nową publikację. Album „Sochaczewska ojczyzna Chopina” autorstwa Radosława Jarosińskiego można nabyć w siedzibie muzeum. Jego koszt to 40 zł.

Publikacja opowiada nie tylko o pobycie Chopina w naszym mieście i jego związkach z ziemią sochaczewską, ale również o wysiłkach jego mieszkańców, by zachować dla potomnych miejsce urodzenia kompozytora. Zarówno w okresie międzywojennym jak i dziś organizowano w Sochaczewie liczne koncerty i uroczystości związane z jego osobą. Książka ma format albumowy - zawiera unikalne zdjęcia, znajdujące się w zbiorach muzealnych, oraz pozyskane od osób prywatnych.

- Praca nad albumem dostarczyła mi ogromnej frajdy, chociaż nigdy nie sądziłem, że będę pisał książkę o takiej tematyce. Dziękuję za cenne rady - Pawłowi i Jakubowi Rozdżestwieńskim oraz Michałowi Górnemu. Za wsparcie (mnie) i tępienie (chochlików) mojej żonie Sylwii. Krzyśkowi „Korsarzowi” Bilińskiemu za wspaniały skład. Ani Wachowskiej za uwagi stylistyczne. Oraz Rafałowi Gołębiowskiemu za wycieczkę do Żelazowej Woli i wspólne „cykanie” zdjęć – komentuje Radosław Jarosiński.

A A A
28-12-2020
godz.08:50
 


nadchodzące wydarzenia

sobota, 23.01.2021 r. 3115138 odwiedzin

Zapisz się na newsletter

e-mail       sms    
wypisz się
polecamy