Sochaczew Sochaczew Sochaczew
Wyśmienita końcówka rundy

Piłkarze Orkana Sochaczew zaczęli wygrywać! Po słabym początku sezonu w ostatnich meczach rundy jesiennej ekipa z Warszawskiej odniosła dwa zwycięstwa. Czy wysoka forma utrzyma się do wiosny?

W sobotę 7 listopada drużyna Józefa Szajewskiego podjęła zespół Skrwa Łukomie. Goście wyszli na prowadzenie w 28. minucie. Po chwili wyrównał Sebastian Wójcik. Tuż przed przerwą padła bramka „stadiony świata”, niestety dla gości. Zawodnik drużyny z Łukomia strzałem z rzutu wolnego trafił w okienko bramki Orkana. Po przerwie goście nie odpuszczali i podwyższyli prowadzenie na 4:1. Mogli zdobyć kolejnego gola z rzutu karnego. Jednak bramkarz Orkana Michał Nowakowski obronił „jedenastkę”. Na cztery minuty przed zakończeniem regulaminowego czasu gry Adrian Rzeźniczek urwał się obrońcom Skrwy i strzałem z kilkunastu metrów pokonał bramkarza gości. Przyjezdni nie powiedzieli ostatniego słowa i już w doliczonym czasie gry ustalili wynik spotkania na 2:5.

Mecz z ostatnią w tabeli płockiej okręgówki Pogonią Słupia miał się odbyć pierwotnie 17 listopada. Ze względu na zły stan płyty boiska spotkanie zostało przełożone na 11 listopada. W święto niepodległości piłkarze Orkana mogli wrócić myślami do poprzedniego sezonu w A-klasie, gdy to wysoko wygrywali z większością rywali. Gospodarze wyszli na prowadzenie już w pierwszej minucie. Do przerwy, po dwóch golach Sebastiana Wójcika i bramce Roberta Wasilewskiego, było 3:0. W drugiej połowie obudził się Cezary Czarnecki, który ustrzelił klasycznego hat-tricka, a wynik meczu, na 7:0 dla Orkana, ponownie wpisując się na listę strzelców, ustalił Sebastian Wójcik. Warto podkreślić, że jest to pierwsze zwycięstwo drużyny seniorów Orkana Sochaczew na nowo przebudowanym stadionie przy ul. Warszawskiej.

Wygrana z Pogonią Słupia była bardzo potrzebna. Pozwoliła piłkarzom „odblokować się”, co udowodnili w kolejnym meczu. W sobotę 14 listopada ekipa Orkana pojechała zagrać, w ostatniej kolejce rundy jesiennej, do Gąbina z solidną drużyną Błękitnych. Po golu Piotra Orlińskiego Orkan prowadził do przerwy 1:0. Po wznowieniu gry Cezary Czarnecki podwyższył na 2:0. Goście zdołali jednak wyrównać. Zwycięskiego gola, z rzutu wolnego, zdobył Michał Foks. Orkan wygrał wyjazdowe spotkanie 3:2. To dobra zaliczka przed rundą wiosenną, w której piłkarze z Warszawskiej powalczą o utrzymanie w Płockiej Lidze Okręgowej.