Sochaczew Sochaczew Sochaczew
Już pełnoprawni

To ważne wydarzenie w życiu każdego dziecka, a w wielu placówkach to już po prostu tradycja. Jesienią każdego roku w szkołach i przedszkolach organizowane są „pasowania” najmłodszych wychowanków. Niestety, pandemia nie sprzyja takim uroczystościom, dlatego zamiast w szerszym gronie odbyły się bez udziału rodziców i zaproszonych gości.


3 i 4 listopada ślubowały dzieci z grup „Krasnale” i „Biedronki” z Miejskiego Przedszkola nr 6. Maluchy przedstawiły swoje umiejętności recytatorskie i wokalne w zaprezentowanym programie artystycznym. Było to dla przedszkolaków wielkie przeżycie, jednak dzieci wykazały się ogromną odwagą podczas pierwszego publicznego wystąpienia. Po złożeniu ślubowania dyrektor przedszkola Anna Sobieraj dokonała pasowania, używając „magicznego ołówka”. Na pamiątkę tego wyjątkowego dnia dzieci otrzymały dyplomy.

„Magiczny ołówek” został wykorzystany również w Miejskim Żłobku Integracyjnym. Dyrektor Izabella Bińkowska posługując tym niezwykłym narzędziem zamieniła wszystkie maleństwa w „prawdziwych żłobkowiczów?. Wszyscy podopieczni byli zadowoleni i uśmiechnięci, co potwierdza galeria zdjęć dokumentująca to wydarzenie umieszczona na internetowej stronie żłobka.

O pasowaniu i ślubowaniu nie zapomniano także w Szkole Podstawowej nr 3. Uroczystość, w której wzięli udział uczniowie dwóch pierwszych klas „trójki”, odbyła się w połowie października. Najmłodsi przygotowywali się do tej chwili już od początku roku szkolnego. Uczyli się piosenek, wierszyków, hymnu narodowego oraz samego aktu składania ślubowania. Pod kierunkiem swoich nauczycielek - Agnieszki Matusiak i Elżbiety Toneckiej - zaprezentowali krótki program artystyczny, a następnie przyrzekli na sztandar szkoły, że będą dobrymi Polakami i uczniami. Uroczystego aktu pasowania dokonał dyrektor SP3, Krzysztof Werłaty.

A A A
12-11-2020
godz.17:22
 


Sochaczew
Sochaczew
nadchodzące wydarzenia

niedziela, 29.11.2020 r. 3069529 odwiedzin

Zapisz się na newsletter

e-mail       sms    
wypisz się
polecamy