Sochaczew Sochaczew Sochaczew
Podatki nie wzrosną

Pod koniec listopada odbędzie się sesja rady miasta przeprowadzona, tak jak ostatnie, w trybie zdalnym. W programie obrad znajdzie się ponad dwadzieścia uchwał dotyczących m.in. zmian w tegorocznym budżecie i korekty Wieloletniej Prognozy Finansowej.

Rada zajmie się stawkami podatków lokalnych. Zgodnie z zapowiedzią sprzed kilku tygodni, burmistrz proponuje, aby ich nie podnosić, zostać przy kwotach obowiązujących w 2020 roku. Chodzi o podatek od nieruchomości, czyli gruntów i budynków, oraz środków transportowych takich jak autobusy, naczepy, przyczepy, ciągniki siodłowe i samochody ciężarowe. Stawki tego ostatniego nie zmieniają się od 2016 roku. Dotychczas podatki lokalne uchwalano co rok, nawet gdy nie ulegały zmianie. Tym razem burmistrz zaproponuje, by kwoty ustalić bezterminowo, a to oznacza, że do uchwały podatkowej radni wrócą dopiero wtedy, gdy zajdzie konieczność ich zmiany.  

Ustalone zostaną stawki dotacji na 2021 rok dla dwóch zakładów budżetowych, tj. ZKM (dopłata do każdego przejechanego przez autobus kilometra) i Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji (dopłata do każdej godziny pracy pływalni, hali sportowej).

Rada zajmie się obowiązującymi w przyszłym roku programami współpracy miasta z organizacjami pozarządowymi, walki ze zjawiskami alkoholizmu i narkomanii, oddzielną uchwałą nakreśli plan profilaktyki i promocji zdrowia. Radni przedyskutują zapisy Planu Rozwoju i Modernizacji Urządzeń Wodociągowych i Kanalizacyjnych na lata 2021-2024 oraz propozycję sprzedaży kilku działek.

W programie sesji znajdzie się też uchwała dotycząca przedłużenia na kolejne dziesięć lat umów najmu budynków zajmowanych przez podmioty świadczące usługi lecznicze i pielęgniarskie. Chodzi o przychodnie przy ul. Dąbrowskiego i Chodakowskiej.
daw

A A A
13-11-2020
godz.11:56
 


Sochaczew
Sochaczew
nadchodzące wydarzenia

niedziela, 29.11.2020 r. 3069550 odwiedzin

Zapisz się na newsletter

e-mail       sms    
wypisz się
polecamy