Sochaczew Sochaczew Sochaczew
Życzenia od partnerów z Gródka

Jak co roku o Święcie Niepodległości nie zapomnieli przyjaciele z naszego miasta partnerskiego, ukraińskiego Gródka. Kończący swą kadencję burmistrz Wasilij Pidlisny skierował do Piotra Osieckiego i Sylwestra Kaczmarka specjalny list.

Napisał w nim m.in., że w imieniu całej społeczności Gródka przesyła wszystkim sochaczewianom gratulacje z okazji Dnia Niepodległości. „11 listopada 1918 roku Polska odzyskała swoją niepodległość. W tyn dniu spewniły się nadzieje i oczekiwania kilku pokoleń, całego narodu. Polacy odbudowali swoją ojczyznę, przywrócili biało-czerwoną flagę. 11 listopada to też okazja, by wspomnieć wszystkich, którzy przyczynili się do odbudowy niepodległej i wolnej Polski. Odzyskanie wolności to złota karta w życiorysie Polski, nowa epoka Polaków, którzy pragnęli narodowego renesansu, rozwoju kultury, dobrobytu i duchowego ożywienia. Cieszę się, że od ponad 25 lat podtrzymujemy i rozwijamy przyjaźń i partnerską współpracę naszych miast. Na przykładzie Gródka i Sochaczewa pokazujemy innym, jak powinni wyglądać relacje pomiędzy ukraińskim a polskim narodem. (…) W Dniu Niepodległości Rzeczypospolitej Polski życzę Wam dużo zdrowia, sił i inspiracji na drodze do lepszej przyszłości! Niech żyje Polska! Niech żyje Niepodległa!" - zakończył list mer Gródka Vasilij Pidlisny.

Z życzeniami do sochaczewian zwróciła się także nowa pani burmistrz Neonila Andriychuk, lada dzień obejmująca ten urząd. 

„Gratuluję Państwu i wszystkim mieszkańcom Sochaczewa ważnej daty, która na zawsze jest zapisana w historii Waszego kraju - Święta Niepodległości RP! Dzisiaj budujecie europejskie państwo o silnej gospodarce i demokratycznych wartościach. Dzięki niezłomnemu duchowi, jedności i ciężkiej pracy Polacy nie tylko odzyskali swój kraj, ale również uczynili z niego wzór pomyślnego rozwoju i dobrobytu w zjednoczonej Europie. Nasza wspólna historia jednoczy ukraiński i polski narody. Bardzo się cieszę, że na przykładzie Gródka pokazujemy, jak powinny rozwijać się stosunki między naszymi narodami. Gródek to dla wielu Polaków dom, w którym z pokolenia na pokolenie przekazywane są polskie tradycje, kultura i język. (…) Życzę wszystkim mieszkańcom Sochaczewa zdrowia, spokoju, dobrobytu i wielkich osiągnięć, niech to święto da Wam jeszcze więcej inspiracji, twórczych osiągnięć w imię dobrobytu Rzeczypospolitej Polskiej!” – napisała Neonila Andriychuk.

 

A A A
12-11-2020
godz.17:17
 


Sochaczew
Sochaczew
nadchodzące wydarzenia

niedziela, 29.11.2020 r. 3069541 odwiedzin

Zapisz się na newsletter

e-mail       sms    
wypisz się
polecamy