Sochaczew Sochaczew Sochaczew
Umowa z ELLĄ zawarta

To już pewne, że nową salę gimnastyczną przy Szkole Podstawowej nr 2 zbuduje sochaczewskie przedsiębiorstwo Ella. 10 listopada burmistrz podpisał stosowną umowę. Koszt prac to 4.468.200 zł.

Przypomnijmy, że Ellę wybrano w drugim postępowaniu przetargowym. We wrześniu o kontrakt walczyło jedenaście firm z całej Polski, a oferowane przez nich ceny wahały się w granicach od 4,7 mln do prawie 6,8 mln zł. Przetarg unieważniono, rozpisano kolejny, co w efekcie dało oszczędność ok. 250 tys. zł.

Sala gimnastyczna powstanie w północnym skrzydle szkoły. Obiekt będzie przylegał do budynku od ul. Pionierów. Wysoka na ponad 10 metrów sala ma mieć 605 m2 powierzchni, a wraz z łącznikiem i zapleczem technicznym 844 m2. W obiekcie będzie mogło przebywać jednorazowo do 160 osób, w tym ponad sto na widowni złożonej z dwóch składanych trybun. Na parkiecie o wymiarach 28 x 15 m wyznaczone zostaną pola do gry w siatkówkę i koszykówkę. Ponadto obiekt wyposażony będzie m.in. w drabinki, tablicę wyników oraz bramki do futsalu i piłki ręcznej. Dodatkowo, na dachu zamontowana zostanie instalacja fotowoltaiczna, złożona z 32 modułów, produkująca prąd. Przebudowany zostanie układ komunikacji wokół sali, powstaną miejsca parkingowe, a cały obiekt dostosowany będzie do potrzeb niepełnosprawnych (podjazdy, szerokie drzwi, specjalne toalety itp.).

- W ostatnich latach znacząco poprawiliśmy bazę sportową tej szkoły. Dzieci mają do dyspozycji siłownię, boisko wielofunkcyjne oraz boisko trawiaste, a wkrótce zyskają także salę gimnastyczną. Jej budowa zajmie dwa sezony budowlane. Prace ruszą wiosną 2021, a nowy obiekt zostanie ukończony do końca lipca 2022 roku – deklaruje burmistrz Piotr Osiecki.  

A A A
12-11-2020
godz.20:02
 


nadchodzące wydarzenia

sobota, 27.11.2021 r. 3406671 odwiedzin

Zapisz się na newsletter

e-mail       sms    
wypisz się
polecamy