Sochaczew Sochaczew Sochaczew
Pracują zerówki, czynne są świetlice

Starsi uczniowie już wcześniej, a teraz także dzieci z klas I-III szkół podstawowych przeszły na zdalny tryb nauczania. Co najmniej do 29 listopada wszyscy będą uczyć się w domu.

Od poniedziałku 9 listopada wszyscy uczniowie, również ci najmłodsi z klas I-III szkół podstawowych, przeszli na tryb pracy zdalnej. Dalej prowadzić naukę stacjonarną mogą jedynie szkoły specjalne. Opieka dla dzieci w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych w szkołach pozostała bez zmian. Wszystkie miejskie przedszkola pracują normalnie, podobnie jak „zerówki”. Szkoły zobowiązano do objęcia opieką, w formie zajęć na świetlicy, tych uczniów, których rodzice są bezpośrednio zaangażowani w walkę z pandemią.

Zajęcia w sochaczewskich szkołach odbywają się zgodnie z tygodniowym planem zajęć, w czasie rzeczywistym. Pedagodzy wykorzystują w tym celu oprogramowanie działające w ramach platformy Microsoft Teams oraz dziennik elektroniczny.

- Byliśmy przygotowani na taką ewentualność. Testowaliśmy te narzędzia już w kwietniu, a we wrześniu wszyscy uczniowie, którzy wcześniej mieli z tym problemy, na zajęciach informatyki przeszli szkolenia z ich obsługi. Udało nam się to wszystko usystematyzować. Każdy uczeń ma swoje indywidualne konto, skąd wysyła nam swoje prace. Otworzyliśmy w szkole wypożyczalnię sprzętu komputerowego, z którego mogą korzystać najbardziej potrzebujący uczniowie – mówi dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1, Małgorzata Gorgis. – Biblioteka szkolna pozostaje otwarta. Uczniowie mogą przez internet zamówić książki i odebrać je później z wyznaczonej półki na korytarzu szkoły. Normalnie działa oddział przedszkolny w naszej placówce. Dzisiaj jest w nim 20 dzieci. To wysoka frekwencja. Otwarta pozostaje też świetlica, gdzie zapisały się cztery osoby – dodaje Małgorzata Gorgis.

Jak teraz w praktyce wygląda praca pedagogów? Powiedział nam o tym dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3, Krzysztof Werłaty.

- Nauczyciele pracują stacjonarnie, na szkolnych komputerach. Pedagodzy siadają ze sprzętem w wybranej sali lekcyjnej, mogą także wykorzystywać inne pomoce naukowe, jak przykładowo tablice multimedialne. Normalnie realizujemy plan zajęć, tyle że online. To również i dla nas, pedagogów bardzo wymagające zadanie, dlatego bardzo proszę rodziców o współpracę i zrozumienie – apeluje Krzysztof Werłaty.

 

A A A
09-11-2020
godz.13:03
 


Sochaczew
Sochaczew
nadchodzące wydarzenia

niedziela, 29.11.2020 r. 3069529 odwiedzin

Zapisz się na newsletter

e-mail       sms    
wypisz się
polecamy