Sochaczew Sochaczew Sochaczew
Umów się na oddanie odpadów

Od soboty 17 października na teren Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych wjedziemy tylko po wcześniejszym umówieniu wizyty. Operator PSZOK prosi o uzgadnianie daty i godziny przyjazdu pod numerem telefonu 604-627-567.

Jak informuje Zakład Wodociągów i Kanalizacji, w związku z sytuacją epidemiologiczną od 17 października odpady dostarczane przez mieszkańców Sochaczewa do PSZOK będą odbierane po uprzednim, telefonicznym umówieniu ich dostawy pod nr tel. 604-627-567.

- Wszyscy śledzimy doniesienia medialne o kilku tysiącach zakażeń dziennie. Musimy chronić siebie i innych, nie stwarzać sytuacji potencjalnie groźnych dla zdrowia. Na PSZOK zwykle nie ma tłoku, rozładunek odbywa się na bieżąco, ale zdarzają się sytuacje, że w kolejce czeka kilka samochodów, kierowcy z nich wysiadają, rozmawiają ze sobą, nie zawsze mają na twarzy maseczkę, a takich sytuacji chcemy uniknąć – mówi prezes ZWiK Magdalena Kaczorowska.

I dodaje, że mieszkańcy będą umawiani na wizyty w odstępach co kwadrans.

- To też wygodne rozwiązanie dla sochaczewian, bo nie będą stali w kolejce, ale od razu zostaną obsłużeni. Dzięki temu rozwiązaniu będzie szybciej, sprawniej, ale przede wszystkim bezpieczniej – podkreśla.

Osoby przywożące odpady do PSZOK muszą zachować ostrożność i stosować się do wytycznych Głównego Inspektoratu Sanitarnego tj. są zobowiązane do założenia maseczek ochronnych.

Przypomnijmy, że PSZOK działa na terenie oczyszczalni ścieków przy al. 600-lecia 69. Pracuje w każdą sobotę w godzinach 9.00 – 15.00 (za wyjątkiem tzw. czerwonych kartek w kalendarzu). Przyjmuje nieodpłatnie odpady komunalne od każdego sochaczewianina, który funkcjonuje w systemie gospodarki odpadami. Przyjmuje m.in. papier, tworzywa sztuczne, szkło, odpady wielomateriałowe, przeterminowane leki, igły, strzykawki, paski używane do badania poziomu cukru we krwi, chemikalia, zużyte baterie i akumulatory, sprzęt elektryczny i elektroniczny, meble i inne odpady wielkogabarytowe, zużyte opony, odpady rozbiórkowe pochodzące z remontów.

Szczegółowe informacje na temat zasad działania PSZOK, wyznaczonych limitów i procedury przyjmowania odpadów od mieszkańców znajdują się na stronie www.Sochaczew.pl w zakładce „Śmieci po nowemu”.

daw

A A A
14-10-2020
godz.13:15
 


Sochaczew
Sochaczew
nadchodzące wydarzenia
Sochaczew

wtorek, 20.10.2020 r. 3035522 odwiedzin

Zapisz się na newsletter

e-mail       sms    
wypisz się
polecamy