Sochaczew Sochaczew Sochaczew
Terytorialsi wspierają policjantów z Sochaczewa

Od poniedziałku (12 października) żołnierze 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej wspierają policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie, którzy w porozumieniu ze służbami sanitarnymi sprawdzają, czy osoby objęte kwarantanną przebywają w domach. Zadaniem Terytorialsów jest wyłącznie kontrola kwarantanny.

Działania te są prowadzone na mocy decyzji ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka. Zakres pomocy obejmuje udział we wspólnych patrolach, których zadaniem jest sprawdzenie, czy osoby objęte kwarantanną przebywają w domach. Wspólne działania służb medycznych oraz żołnierzy i policjantów mają na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa.

W patrolach uczestniczy minimum jeden policjant i dwóch żołnierzy. Zespoły posiadają listę osób i adresów, pod które muszą się udać, aby nawiązać kontakt z odizolowaną osobą. W miarę posiadanych możliwości do zadań wsparcia Policji kierowani są żołnierze posiadający przeszkolenie medyczne i wyposażeni w plecaki medyczne.

Żołnierze 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej wznowili patrole z policjantami 5 października. Najpierw zostali skierowani do wsparcia stołecznych funkcjonariuszy policji, siedem dni później kolejnych żołnierzy skierowano do pomocy policjantom w Garwolinie, Grójcu, Żyrardowie i Sochaczewie.

Wszystkie kontrole odbywają się w sposób wykluczający możliwość kontaktu fizycznego żołnierzy i policjantów z osobą objętą kwarantanną. Mundurowi rozmawiają z taką osobą telefonicznie, bądź za pośrednictwem domofonu.

 

 

 

A A A
12-10-2020
godz.14:31
 


Sochaczew
Sochaczew
nadchodzące wydarzenia
Sochaczew

wtorek, 20.10.2020 r. 3035499 odwiedzin

Zapisz się na newsletter

e-mail       sms    
wypisz się
polecamy