Sochaczew Sochaczew Sochaczew
Czerwony mecz i pożegnanie trenera

Paweł Rzymowski żegna się z drużyną Bzury Chodaków. Po ponad dwóch latach współpracy zarząd klubu, za porozumieniem stron, rozwiązał umowę ze szkoleniowcem. Miało to miejsce w sobotę 10 października, bezpośrednio, po nerwowym spotkaniu przy ul. Chopina, w którym Bzura zremisowała z Żyrardowianką Żyrardów 2:2.

To był czerwony mecz i to w kilku wymiarach. Spotkanie rozpoczęło się kilkuminutowym opóźnieniem, bowiem goście przyjechali z biało-zielonymi strojami. Chodakowscy piłkarze musieli w ostatniej chwili przebrać się i wybiegli na murawę w niecodziennych czerwono-czarnych barwach. Był to też czerwony mecz pod względem kartek, których sędzia pokazał aż cztery.

Pierwszą „czerwień”, w 25. minucie, zobaczył kapitan Żyrardowianki, Krzysztof Bajurski, który nieprzepisowo zaatakował bramkarza Bzury, Alexandra Zamaniego. Gra w osłabieniu nie załamała drużyny gości, wręcz przeciwnie zmobilizowała do ataku. Efektem tego były dwie zdobyte przez ekipę z Żyrardowa bramki.

Na kilka minut przed przerwą osobom z ławki rezerwowej gospodarzy puściły nerwy. Za naruszenie nietykalności sędziego, wyleciał z boiska trener Paweł Rzymowski. Czerwoną kartę zobaczył także rezerwowy bramkarz Bzury, Marcin Chmielak. Kolejną kartkę w tym kolorze otrzymał kierownik drużyny – Michał Orliński, który próbował porozmawiać z arbitrem schodzącym w przerwie do szatni.

- Zarząd klubu z Chodakowa zapowiedział odwoływanie się od decyzji sędziego do komisji ligi, gdyż ich zdaniem arbiter mógł błędnie ocenić sytuację i ulec presji meczu – informują przedstawiciele KS Bzura, na profilu FB.

Po przerwie emocje nadal brały górę. Było to brzydkie widowisko obfitujące w faule zawodników obu ekip. Drużynie z Chodakowa udało się doprowadzić do remisu po dwóch wykorzystanych rzutach karnych – w 60. minucie po faulu w szesnastce i w 77. minucie po zagraniu ręką zawodnika Żyrardowianki. Bramki z obu „jedenastek” zdobył Radosław Grefkowicz.

Kilka godzin po meczu klub wydał komunikat informujący o zakończeniu współpracy z trenerem Pawłem Rzymowskim.

- Przedstawiciel zarządu Bzury Łukasz Bartczak spotkał się z trenem Pawłem Rzymowskim, by porozmawiać na temat sytuacji drużyny. Po godzinie rozmowy, za porozumieniem stron, zdecydowano o zakończeniu współpracy. Kierownictwo KS Bzura Chodaków życzy Pawłowi powodzenia w dalszej karierze trenerskiej oraz zapewnia, że zawsze będzie mile widziany przy na stadionie przy Chopina – informuje klub.

Obowiązki pierwszego trenera przejmie dotychczasowy asystent Pawła Rzymowskiego – Mariusz Mamcarz, który pokieruje grą zespołu do końca rundy jesiennej. A do końca pozostało niewiele, bo tylko dwie kolejki. Od początku sezonu w 11 meczach biało-zieloni wywalczyli zaledwie osiem punktów. Bzura znajduje się w strefie spadkowej, na 12. miejscu w tabeli IV Ligi Mazowieckiej.

Bzura Chodaków - Żyrardowianka Żyrardów 2:2 (0:2)

Bramki Bzura: Radosław Grefkowicz (2)

Skład Bzury: Alexander Zamani, Michał Kowalski, Hubert Krasoń, Dawid Stypuła (46’ Filip Jeznach), Igor Tomaszewski, Kacper Szczepaniak (61’ Kamil Wojciechowski), Adam Zając, Maciej Brdeja (86’ Jan Wierzbicki), Artur Fijołek (46’ Adrian Tomczyk), Radosław Grefkowicz, Jakub Kowalski