Sochaczew Sochaczew Sochaczew
Stanisław Osiecki na podium

Pochodzący z Sochaczewa arcymistrz szachowy Stanisław Osiecki zajął trzecie miejsce, w kategorii wiekowej 66-75 lat, w IV Mistrzostwach Polski Seniorów w Szachach. Zawody odbyły się w dniach 5-11 października w Ustroniu.

Zawody zaplanowano w marcu, lecz ze względu na wybuch pandemii zostały przełożone na jesień. Mistrzostwa rozegrano, w Ustroniu na Śląsku, w ośrodku wypoczynkowym Jaszowiec, na dystansie dziewięciu rund systemem szwajcarskim przy udziale 138 zawodników z całego kraju. Startujący w turnieju szachiści to profesjonaliści, sklasyfikowani w rankingu FIDE. O poziomie zawodów świadczy ich średni ranking – 1639.

Sochaczewski arcymistrz Stanisław Osiecki (FIDE 2117) zakończył mistrzostwa z wynikiem 6,5 pkt. – pięć partii wygrał, trzy zremisował i jedną przegrał. Pozwoliło mu to na zajęcie szóstego miejsca w całej grupie, 138 szachistów. W kategorii wiekowej 66-75 lat, gdzie sklasyfikowano 50 zawodników, stanął na najniższym stopniu podium.