Sochaczew Sochaczew Sochaczew
Brązowy medal Julii Skomiał

W sobotę 12 września Ciechanów gościł najlepszych młodych lekkoatletów z województw mazowieckiego i warmińsko-mazurskiego. W gronie tym do rywalizacji przystąpiły zawodniczki KM „Aktywni” Sochaczew: Julia Skomiał, Michalina Gosik i Dominika Czubak.

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików są ważnym wydarzeniem w życiu każdego młodego sportowca. To wysokiej rangi zawody, nad którymi „stoją” tylko mistrzostwa Polski. Tym bardziej cieszy fakt że po raz pierwszy w historii klubu „Aktywni” na podium stanęła nasza zawodniczka Julia Skomiał. Była trzecia w biegu na dystansie 100 metrów.

W eliminacjach pokonała dystans w 12.93 sec. przy dopuszczalnym wietrze (+0.5). Z trzeciego miejsca awansowała do finału. Bieg finałowy to mocny wiatr w plecy (+2.6). Nie sprawił on jednak tego, że było szybciej. Julia prostą stadionu pokonała w 12.94 sec. Dobiegła na trzeciej, jakże cennej pozycji.

Bardzo dobry start na dystansie 200 metrów przez płotki zaliczyła również Michalina Gosik. Biegła z trudnego drugiego toru. Co prawda goniła rywalki i je dogoniła, jednak bieganie na ostrym wirażu dało się we znaki. Ostatecznie Michalina zajęła 8. miejsce w międzywojewódzkiej rywalizacji uzyskując wynik 33.06 sec. (przy wietrze +1.6) co jest wynikiem o setną sekundy słabszym od jej rekordu życiowego.

Swoją reprezentantkę mieliśmy również w skoku w dal. Dominika Czubak zajęła w konkursie 18. miejsce z wynikiem 4.09 m - nowym oficjalnym rekordem życiowym.

Kolejne zawody już wkrótce, a wszystkich tych którzy chcieliby spróbować lekkoatletycznej przygody trener Emanuel Zimny zaprasza na treningi. Kontakt z trenerem 697296626.

Fot: emekwbiegu.blogspot.com