Sochaczew Sochaczew Sochaczew
Mistrzowski tenisowy tydzień

Wrzesień w tym toku to bardzo intensywny czas dla tenisistów ziemnych. Na kortach przy ul. Warszawskiej Sochaczewskie Towarzystwo Tenisowe zorganizowało w ostatnich dniach dwa turnieje o mistrzostwo Sochaczewa – singlowy oraz par mieszanych.

Ponad trzydzieści osób przez ponad tydzień walczyło o mistrzostwo Sochaczewa w grze pojedynczej. W kategorii kobiet zwyciężyła Izabela Kasza wygrywając w finale z Verą Szewczyk 9:3. W meczu o trzecie miejsce Aneta Szynert pokonała Małgorzatę Wallner 9:6. Wśród mężczyzn najlepszy okazał się Patryk Kmieciński, który wygrał z Arkadiuszem Kulińskim 7:6(4), 6:1. Najniższy stopień podium zajął Marcin Cybulski, który pokonał w „małym finale” Sebastiana Poświatę 7:5, 3:6, 10:4.

Pięknym i słonecznym podsumowaniem tenisowego tygodnia był turniej par mieszanych „Sochaczewski Mikst”, który odbył się w niedzielę 13 września. Zawody wygrali Sylwia Janiak i Krzysztof Wąsowski. Pokonali w finale z Izabelę Kasza i Dariusza Petrykowskiego 9:3. Na trzecim miejscu zameldowali się Marta Pietrzak i Sławomir Dorywalski, którzy w grze o brąz wygrali z Małgorzatą Wallner i Marcinem Cybulskim 9:6.

Kolejny turniej Sochaczewskie Towarzystwo Tenisowe zorganizuje w weekend 26-27 września. Zawodniczki i zawodnicy będą rywalizować o mistrzostwo Sochaczewa w grach podwójnych.