Auto bez kierowcy

W sobotę 20 czerwca na drogach powiatu sochaczewskiego mogło dojść do sytuacji niecodziennej. Ze wstępnych ustaleń policji wynikało, że samochód marki Audi prowadził się sam, wioząc dwójkę pijanych pasażerów. Być może właśnie dlatego znalazł się w rowie.

W sobotnie popołudnie nasi policjanci otrzymali zgłoszenie o audi, które wjechało do rowu. Na miejscu okazało się, że w znajdującym się poza jezdnią samochodzie przebywa dwóch pijanych mężczyzn. Badanie alkomatem wykazało, że każdy z nich ma około 3 promili alkoholu we krwi. Każdy z mężczyzn utrzymywał, że nie kierował samochodem. Na pytanie jak w takim razie auto znalazł się w rowie nie potrafili odpowiedzieć. Obydwaj zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie.

Okazuje się jednak, że na sochaczewskie ulice nie trafiły jeszcze autonomiczne samochody. W toku dalszych czynności policji udało się ustalić, że kierowcą audi był starszy z zatrzymanych mężczyzn.

- 39-latek w przeszłości był już karany za podobne przestępstwo i miał orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów - mówi oficer prasowy KPP w Sochaczewie mł. asp. Agnieszka Dzik. - Policjanci przedstawili mu zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości w czasie obowiązującego go sądowego zakazu.

22 czerwca podejrzany przyznał się do popełnionego przestępstwa. Teraz grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. (seb)

A A A
24-06-2020
godz.12:05
 


nadchodzące wydarzenia

piątek, 10.07.2020 r. 2898086 odwiedzin

Zapisz się na newsletter

e-mail       sms     wypisz się
polecamy