SKTS jednak ze srebrem

 

Nie tak jak zapowiadano wcześniej z brązowym, lecz ze srebrnym medalem Drużynowych Mistrzostw Polski zespół Sochaczewskiego Klubu Tenisa Stołowego zakończył sezon rozgrywek Ekstraklasy Kobiet. To czwarte wicemistrzostwo Polski w historii sochaczewskich tenisistek.

W piątek 8 maja zarząd Polskiego Związku Tenisa Stołowego postanowił przyznać dwa srebrne medale w Ekstraklasie Kobiet – drużynom KU AZS UE Wrocław i SKTS Sochaczew. Pingpongistki z Sochaczewa do momentu przerwania rozgrywek z powodu koronawirusa zajmowały drugie miejsce, zdobywając 37 punktów w 16 meczach. Ostatecznie w tabeli wyprzedziły je – dzięki lepszemu specjalnemu przelicznikowi tzw. ratio – wrocławianki, które zgromadziły 36 punktów w 15 spotkaniach.

Sprawiedliwa decyzja

– Uważam decyzję zarządu PZTS za bardzo dobrą, sprawiedliwą, z duchem sportu. Nie mieliśmy wpływu na to, że zespół z Wrocławia rozegrał jeden mecze mniej od nas. Nikt nie mógł przewidzieć pandemii koronawirusa – powiedział Bronisław Gawrylczyk, który od 17 lat jest menedżerem SKTS.

Srebrne medale w sezonie 2019-2020 w barwach SKTS wywalczyły: Rumunka Irina Ciobanu, Daria Łuczakowska i Magdalena Sikorska. W szerokiej kadrze były też m.in. Agata Pastor-Gołda i córka trenera Natalia Gawrylczyk-Zielińska, która co na co dzień pracuje jako dietetyczka i współprowadzi z mężem klub fitness.

Przypomnijmy, że sochaczewski klub gra w ekstraklasie nieprzerwanie od 2007 roku i czterokrotnie kończył sezon z tytułem wicemistrzyń Polski – w 2012, 2015, 2016 i 2020 roku.

Tytuł mistrzowski w sezonie 2019/20 zdobył zespół KTS Enea Siarka Tarnobrzeg, a sklasyfikowanej na czwartej pozycji drużynie Bebetto AZS UJD Częstochowa przyznany został brązowy medal.

Skład na kolejny sezon

Bronisław Gawrylczyk twierdzi, że aż sześć tenisistek stołowych zainteresowanych jest grą w sochaczewskim klubie.

– Trzy z nich to zawodniczki zagraniczne. Nie mamy możliwości, aby podpisać kontrakty ze wszystkimi, a poza tym mając 9-10 zawodniczek trzeba było wystawić dwie drużyny. Oczywiście staramy się skompletować skład na nowy sezon, ale na razie jest to trudne. Nie wiemy jak będzie wyglądała sytuacja finansowa naszych partnerów i sponsorów, tj. Miasta Sochaczew oraz różnych firm. Dlatego jeszcze wstrzymuję się z ostatecznymi decyzjami personalnymi – dodaje Bronisław Gawrylczyk.

Przypomnijmy, że w przeszłości w SKTS występowały m.in. Natalia Partyka, Magdalena Szczerkowska, Rumunka Mihaela Steff-Merutiu i Katarzyna Grzybowska-Franc.

Źródło: PZTS.pl

 

 

A A A
12-05-2020
godz.14:07
 


nadchodzące wydarzenia

wtorek, 11.08.2020 r. 2935810 odwiedzin

Zapisz się na newsletter

e-mail       sms     wypisz się
polecamy