Piłkarskie derby Sochaczewa jesienią

Poznaliśmy decyzje przedstawicieli Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej. Rozgrywki piłkarskie na poziomie IV ligi i niżej nie będą wznawiane w tym sezonie. KP Orkan Sochaczew awansował do Płockiej Ligi Okręgowej. Oznacza to, że już jesienią, w sezonie 2020/21, dwa sochaczewskie kluby – Orkan i Bzura zmierzą się w piłkarskich derbach miasta.

Jak czytamy w komunikacie, który ukazał się na stronie Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej: „7 maja odbyło się zebranie prezesów Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej, poświęcone w szczególności przeanalizowaniu możliwości wznowienia i dokończenia zawieszonych rozgrywek seniorskich IV ligi i niższych klas rozgrywkowych oraz rozgrywek młodzieżowych prowadzonych przez wojewódzkie związki, które zostały zawieszone z uwagi na wprowadzony na terytorium Polski stan epidemii”.

Na zebraniu zdecydowano o zakończeniu rozgrywek pomimo nierozegrania wszystkich zaplanowanych meczów, jednocześnie ustalając, iż jako kolejność drużyn w końcowych tabelach sezonu 2019/2020 przyjmuje się kolejność drużyn w tabeli po ostatniej rozegranej kolejce rozgrywek. Drużyny zajmujące miejsca premiowane awansem uzyskają awans do wyższej klasy. Po sezonie 2019/20 nie będzie natomiast spadków do niższych klas rozgrywkowych.

Przypomnijmy, że Klub Piłkarski Orkan Sochaczew jeszcze przed dwoma sezonami występował w B-klasie. Drużyna Józefa Szajewskiego awansowała do Klasy A. Jako beniaminek spisała się w rundzie jesiennej znakomicie. Piłkarze z Warszawskiej w połowie regularnego sezonu byli liderami, z sześciopunktową przewagą na drugimi w tabeli Stegnami Wyszogród.

Decyzja przedstawicieli związków piłkarskich oznacza, że już jesienią dwa sochaczewskie kluby zmierzą się w derbach miasta, na szczeblu Płockiej Ligi Okręgowej. Rywalem Orkana będzie KS Bzura Chodaków, która zakończyła rundę jesienną na czwartym miejscu w tabeli, z sześcioma punktami straty do lidera Orła Goleszyn. Mecz derbowy Orkan – Bzura na przebudowanym stadionie przy ul. Warszawskiej może być jednym z najważniejszych sportowych wydarzeń jesieni w Sochaczewie. Rozgrywki Płockiej Ligi Okręgowej wystartują w sierpniu.

Trzecią drużyną z powiatu sochaczewskiego, która wystąpi w przyszłym sezonie w rozgrywkach Płockiej Ligi Okręgowej będzie Unia Iłów. Decycja o braku spadków jest pozytywną informacją dla tego klubu, który po rundzie jesiennej zamykał ligową tabelę. Ponadto w "okręgówce" zagrają: Kasztelan Sierpc (o ile nie zdecyduje się na awans do IV Ligi), Skra Drobin, Mazur Gostynin, Delta Słupno, Zryw Bielsk, Amator Maszewo, Stoczniowiec Płock, Unia Czermno, Błękitni Gąbin, Pogoń Słupia, Skrwa Łukomie, Stegny Wyszogród (o ile uzyskają awans w barażu).

A A A
10-05-2020
godz.14:43
 


nadchodzące wydarzenia

wtorek, 11.08.2020 r. 2935790 odwiedzin

Zapisz się na newsletter

e-mail       sms     wypisz się
polecamy