Przy fortepianie – Szczepan Kończal

W niedzielę 17 maja o godz. 15:00, w ramach Niedzielnych Recitali Chopinowskich on-line, wystąpi laureat niezliczonych konkursów pianistycznych, absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach - Szczepan Kończal.

Niedzielne Recitale Chopinowskie w Żelazowej Woli to cykl koncertów plenerowych, które odbywają się w Domu Urodzenia Fryderyka Chopina w okresie od maja do września. Stanowią one część wieloletniej tradycji, zainicjowanej w 1954 roku przez prof. Zbigniewa Drzewieckiego, wybitnego polskiego pianistę i pedagoga. Obecnie, z uwagi na zaistniałą sytuację, przenieść musiały się one do internetu. Transmitowane są na kanale YouTube Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina, a także na portalu NIFC na Facebooku.

Szczepan Kończal Swoje umiejętności doskonalił podczas kursów mistrzowskich prowadzonych m.in. przez Dang Thai Sona, Wiktora Mierżanowa, Johna Perry'ego, Lee Kum-Singa, Bernarda Ringeissena, Davida Moroza i Krystiana Zimermana. Jest laureatem wielu konkursów pianistycznych, m.in.: II nagrody na Międzynarodowym Konkursie w Takasaki (2001), V nagrody i nagrody specjalnej na 14. Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Vianna da Motta w Lizbonie (2007), VI nagrody na 9. Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym "UNISA" w Pretorii (2008), II nagrody oraz dwóch nagród specjalnych na 9. Międzynarodowym Konkursie im. Edwarda Griega w Oslo (2008), III nagrody na 4. Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Tbilisi (2009), III nagrody na 3. Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Campillos (2009). Trzykrotnie został laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

A A A
14-05-2020
godz.08:08
 


nadchodzące wydarzenia

wtorek, 11.08.2020 r. 2935793 odwiedzin

Zapisz się na newsletter

e-mail       sms     wypisz się
polecamy