Gra orkiestra

Setki wolontariuszy od niedzielnego poranka (12.01) wyszyło na ulice by zbierać datki na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Kwestowali uczniowie, studenci, samorządowcy, harcerze i niezliczona ilość osób prywatnych którym na sercu leży dobro dzieci.

W tym roku orkiestra grała bowiem dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. Pod hasłem tym kryje się zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia najmłodszych potrzebujących różnego rodzaju operacji. Będą to np. lampy i stoły operacyjne, diatermie, aparaty do znieczulenia, sprzęt monitorujący, urządzenia teletransmisyjne, aparaty RTG z ramieniem, zestawy endoskopowe. Cel finału obejmuje także zakup wyposażenia dla oddziałów intensywnej terapii pooperacyjnej. W ich przypadku planowane są zakupy inkubatorów, monitorów, respiratorów, a także strzykawek automatycznych i objętościowych. Poza tym, zarówno dla sal operacyjnych jak i oddziałów pooperacyjnych, niezbędne będą zakupy ultrasonografów i echokardiografów.

Mieszkańcy nie szczędzili grosza, a wielu z nich tym chętniej wrzucało pieniądze do puszki, ponieważ przez ostatnie 28 lat WOŚP miał mniejszy lub większy wpływ na życie nas bądź naszych bliższych. Karetki, urządzenia diagnostyczne, wyposażenie szpitalnych sal, inkubatory i wiele innych sprzętów – z tego korzystamy my wszyscy. W zbiórkę włączyły się wszystkie gminy naszego powiatu. Pod kinem „Odeon” kwestowali radni i przedstawiciele władz miasta: Marek Fergiński, Kamila Gołaszewska-Kotlarz, Piotr Pętlak, Józef Chocian, Edward Stasiak, Marcin Cichocki, Sylwester Zdzieszyński, Agata Kalińska, Adam Kloch, Andrzej Kuśmirek oraz Zofia Denisiewicz. Wiele działo się na placu Kościuszki. Motocykliści z Boruta MC Sochaczew przygotowali tradycyjnego grilla. Za datek do puszki można było przejechać się motocyklem, jednym z ciekawych „maluszków” należących do członków Stowarzyszenia Sochaczewskie Fiaty 126 p albo zasiąść za sterami symulatora jazdy lokomotywą. Na placu obejrzeć można było również interesujące modele samochodów sportowych i zabytkowych. Licytacje na rzecz WOŚP trwały na portalu e-Sochaczew, antenie Radia Sochaczew. Wieczorem w klubokawiarni Łoskot przy ul. Traugutta odbędzie się koncert połączony z aukcjami oraz charytatywnym karaoke, który również zasili finał. ZagrająNo Days Off, start o godz. 19:00.

 

A A A
12-01-2020
godz.11:43
 


nadchodzące wydarzenia

wtorek, 11.08.2020 r. 2935826 odwiedzin

Zapisz się na newsletter

e-mail       sms     wypisz się
polecamy