Strażacka komenda nabiera kształtów
wiadomość pochodzi z:  „Ziemia Sochaczewska”

Prace ruszyły w drugiej połowie września ubiegłego roku. Dziś widać już ich wyraźne efekty. Wykonawca inwestycji, firma Sochbud, dobrze wykorzystał wyjątkowo długi sezon budowlany. Docelowo siedziba strażaków ma zostać zmodernizowana, podwyższona o piętro i zyskać wieżę.

Na dolnych kondygnacjach budynku, w remontowanej części, prace są już właściwie zakończone. Odnowione pomieszczenia czekają na wykończenie elementami stolarskimi oraz doposażenie. Na dotychczas najwyższym piętrze komendy powstały już schody, które w tej chwili kończą się jeszcze w suficie, jednak w najbliższych dniach pracownicy przebiją połączenie z powstającym piętrem.

Sporo dzieje się na zewnątrz strażnicy. Plac za komendą zyskał nową kostkę brukową. Gotowa jest konstrukcja wieży do suszenia węży - wykonawca przygotowuje się do jej ocieplenia i położenia elewacji. Jeszcze przed końcem stycznia dobudowana do budynku kondygnacja ma zostać zadaszona. Trwają też przygotowania do położenia dwuspadowego dachu nad częścią garażową.

- Jesteśmy zadowoleni z postępów prac i postawy wykonawcy - mówi komendant powiatowy sochaczewskiej straży pożarnej, st. bryg. Piotr Piątkowski. - Właściwie od września jedyna dłuższa przerwa w pracach przypadła na trzy dni świąteczne w grudniu. Jeśli nie wydarzy się żaden kataklizm, jestem spokojny o dotrzymanie terminu.

Zgodnie z założeniami, zmodernizowany i rozbudowany budynek ma zostać oddany na początku lipca tego roku. Nadbudowa i modernizacja KP PSP ma kosztować 2,1 mln zł. Inwestycja nie byłaby możliwa bez wsparcia samorządów miasta i powiatu (przeznaczyły na ten cel po 200 tys. zł), a także wojewody mazowieckiego (400 tys. zł) oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (652 tys. zł). Do projektu dorzuciła się też Komenda Główna PSP (400 tys.) i Komenda Wojewódzka PSP (346 tys. zł). (seb)

A A A
09-01-2020
godz.08:54
 


nadchodzące wydarzenia

poniedziałek, 03.08.2020 r. 2929404 odwiedzin

Zapisz się na newsletter

e-mail       sms     wypisz się
polecamy