Czas rozliczyć podatki

Zmienia się termin złożenia wszystkich zeznań podatkowych PIT dla rozliczenia za rok 2019. Można  to zrobić od 15 lutego do 30 kwietnia. Zmianie ulega również termin składania PIT-28 za 2019 rok. Deklaracje te będą przyjmowane od 15 lutego do 2 marca.

Pracownicy skarbówki podkreślają, że wszystkie zeznania PIT za 2019 rok składać należy od 15 lutego 2020 r. Deklaracje przesłane przed tym terminem będą uznane za złożone od 15 lutego. Oznacza to, że nawet jeśli złożymy swój PIT wcześniej, to termin zwrotu nadpłaty będzie i tak liczony od 15 lutego. Przypomnijmy, że urzędy skarbowe mają 45 dni na jej zwrot, licząc od dnia złożenia zeznania podatkowego (ale nie wcześniej niż od 15 lutego).

Od 15 lutego w usłudze Twój e-PIT administracja skarbowa udostępni przygotowane zeznania podatkowe. Twój e-PIT to program ułatwiający podatnikom rozliczenie się ze skarbówką.  Obejmuje on automatycznie przygotowane i udostępnione przez Krajową Administrację Skarbową roczne zeznanie podatkowe osób fizycznych. Zeznanie, uzupełnione o dane zgromadzone przez administrację skarbową, jest udostępniane w wersji elektronicznej na stronie portalu podatkowego.  Żeby zobaczyć swoje zeznanie podatkowe, należy podać NIP, PESEL i kwotę przychodu za ubiegły rok. Podatnik może poprawić zeznanie, odrzucić i rozliczyć się na własną rękę lub zaakceptować. Jeśli nie zrobi nic – fiskus z automatu uzna przygotowane przez urzędników zeznanie na zatwierdzone.  Usługa ta nie dotyczy osób prowadzących działalność gospodarczą.

A A A
07-01-2020
godz.10:36
 


nadchodzące wydarzenia

wtorek, 11.08.2020 r. 2935789 odwiedzin

Zapisz się na newsletter

e-mail       sms     wypisz się
polecamy