Burmistrz rozmawiał z mieszkańcami Karwowa

 

Przedostatnie w tegorocznym cyklu, dość kameralne spotkanie burmistrza Piotra Osieckiego z mieszkańcami odbyło się w Karwowie, w sali parafialnej przy ul. Lazurowej.

Wiodącym i mającym ogromne znaczenie dla mieszkańców tej części miasta tematem jest budowa nowego mostu.

- Zleciliśmy już wykonanie dokumentacji projektowej. Będzie ona gotowa do połowy 2021 roku. Jeszcze nie wiadomo na jakiej wysokości rzeki przebiegał będzie nowy most, określi to autor projektu. Następnie będziemy chcieli uzyskać dofinansowanie rządowe. Możemy liczyć na to źródło, bowiem tylko w ostatnich czterech latach, Państwo Polskie zainwestowało w majątek Sochaczewa ponad 100 mln zł. Budowa samej przeprawy powinna zająć dwa sezony budowlane. Szacowany koszt inwestycji to ok. 25 mln zł. Od strony formalnej inwestorem będzie samorząd powiatowy, jednak w kosztach tego przedsięwzięcia partycypować będą również Gmina Sochaczew i Gmina Miasto Sochaczew. W optymistycznym założeniu nowa przeprawa ma szansę zostać oddana do użytku na koniec 2024 roku – tłumaczył Piotr Osiecki.

Mieszkańcy tradycyjnie zgłaszali też prośby o dokończenie tych mniejszych inwestycji, na ich osiedlu: dokończenie 50 metrów chodnika na ul. Rumiankowej; asfaltowanie ulic Dewajtis, Spacerowej, Radosnej; doświetlenie placu zabaw (obiektu MOSiR w Karwowie). Zgłaszali także interwencje w sprawach: drzewa zagrażającemu linii energetycznej na skrzyżowaniu ulic Kasztanowej i Brzozowej; wydłużenia kursowania autobusu linii 7, tak aby skręcał z Gawłowskiej w osiedle i skracał dojeżdżającym dzieciom drogę do szkoły.

Z ciekawostek: dzięki kontaktom jednego z mieszkańców pojawiła się możliwość spotkania władz samorządowych z Ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce. Piotr Osiecki planuje wystosować zaproszenie dla amerykańskiej dyplomatki Georgette Mosbacher podczas przyszłorocznych Dni Sochaczewa.

Ostatnie w tym roku spotkanie burmistrza z mieszkańcami odbędzie się w najbliższy piątek, 29 listopada, w salonie fryzjerskim "U Reni" przy ul. Szajnowicza w Malesinie. Początek, jak zawsze, o godzinie 18.00.

 

A A A
27-11-2019
godz.13:45
 


nadchodzące wydarzenia

środa, 08.07.2020 r. 2896126 odwiedzin

Zapisz się na newsletter

e-mail       sms     wypisz się
polecamy