Spotkanie zdominowały śmieci

Trwa cykl corocznych spotkań burmistrza z mieszkańcami poszczególnych dzielnic. Wczoraj odbyło się ono w Miejskim Przedszkolu nr 7 przy ulicy Żwirki i Wigury.

Rozmawiano przede wszystkim o śmieciach, co zrobić, by ceny nie szły w górę, a mieszkańcy wreszcie zaczęli segregować odpady. Padały pytania o tzw. „martwe dusze” w systemie, czyli osoby produkujące odpady i niepłacące za śmieci. Mieszkańcy mówili, że znają bloki, gdzie 15 procent lokatorów nie jest ujętych w systemie, mieszkania są podnajmowane obcokrajowcom, a do tego zdarzają się administratorzy, którym wcale nie zależy na aktualizowaniu listy lokatorów, przez co – w skali globalnej – opłaty śmieciowe idą w górę. Skarżyli się na osoby podrzucające nocą stare meble i opony pod wiaty śmietnikowe.

Uczestnicy spotkania pytali, czy przy okazji remontu miejskiego odcinka ulicy 15 Sierpnia planowana jest wycinka rosnących tam drzew. Burmistrz zaprzeczył, drzewa mają zostać i oddzielać pas jezdni od chodników, a ścieżka rowerowa wydzielona zostanie po dwóch stronach na jezdni. Prosili, by na skrzyżowaniu Wojska Polskiego i Mazowieckiej namalować pasy dla pieszych, uczulić policję na kierowców jadących pod prąd ulicą Wojska Polskiego na jej jednokierunkowym odcinku między Lotników a Mazowiecką, oraz o ułożenie chodnika przy ul. Lotników biegnącego wzdłuż ogrodzenia przedszkola w kierunku internatu garnizonowego. Prosili też o sprawdzenie, co dzieje się z lampami ulicznymi, bo kilka na osiedlu nie działa, a także o częstsze sprzątanie liści z chodników.

A A A
26-11-2019
godz.21:19
 


nadchodzące wydarzenia

czwartek, 09.07.2020 r. 2896157 odwiedzin

Zapisz się na newsletter

e-mail       sms     wypisz się
polecamy