Dwunaste „Gaudeamus Igitur”

Ciężko uwierzyć, że już od 12 lat grono sochaczewskich seniorów skupione jest  wokół Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Z roku na rok studentów przybywa, co pokazuje, że naszym emerytom i rencistom chce się działać, a jesień życia może być dla nich tylko „złotą jesienią”. We wtorek 8 października słuchacze UTW rozpoczęli kolejny rok akademicki.

Zebranych powitała prezes stowarzyszenia UTW Jadwiga Urbaniak. Jak powiedziała, na studentów i studentki czeka szereg sekcji: kulturalno-rozrywkowa, brydżowa, rękodzieła, Dyskusyjny Klub Książki. W ofercie znalazły się również: zajęcia z historii, literatury, gimnastyki ogólnorozwojowej, nauka języków obcych, zajęcia komputerowe.

- Wakacje się skończyły, rozpoczynamy wspólną pracę. Od dwunastu lat miasto stara się wspierać ten ważny projekt jakim jest UTW. Cieszą mnie kolejne roczniki studentów, nowe twarze i coraz liczniejsze grono aktywnych seniorów i seniorek. Z tego co wiem, studenci UTW dołączają do was również spoza granic naszego miasta, uniwersytet jest więc w pełnym rozkwicie. Przyczynia się do promocji Sochaczewa, więc tym bardziej mnie to cieszy – mówił burmistrz Piotr Osiecki.

W imieniu starosty Jolanty Gonty i Zarządu Powiatu  głos zabrała dyrektor Powiatowego Zespołu Ekonomicznego Urszula Opasiak. Życzyła zebranym owocnej nauki i tego, by UTW pozostał grupą energicznych ludzi z pasją, a jesień życia stała się dla nich okazją, by spełnić niezrealizowane dotąd marzenia.

Na zakończenie z prelekcją wystąpiła Urszula Kowalczuk - miłośniczka koni i jeździectwa, od 2006 roku właścicielka Tiszmena – konia szlachetnej półkrwi. Studenci i goście wysłuchali wykładu na temat wielowiekowej historii tych pięknych zwierząt w Polsce. 

A A A
08-10-2019
godz.12:02
 


nadchodzące wydarzenia

czwartek, 09.07.2020 r. 2896379 odwiedzin

Zapisz się na newsletter

e-mail       sms     wypisz się
polecamy