Noc w bibliotece

W sobotę 5 października Miejska Biblioteka Publiczna w Sochaczewie była otwarta do późna. W ramach nocy w bibliotece placówka zorganizowała liczne atrakcje, jak spotkanie autorskie z Elżbietą Bednarczyk, czy lekcja komiksu poprowadzona przez Łukasza „Bofzina” Kucińskiego.

Elżbieta Bednarczyk znana jest jako twórca utworów dla dzieci (“Kłótnie w tornistrze”, “Zimowa przygoda królika”, “Figlarne myszki”, “Chciwy niedźwiadek”), sztuk teatralnych i twórczości dla dorosłych (“Odrodzenie duszy”, “Dar życia”). Autorka od 20 lat mieszka w Australii. Podczas spotkań z młodymi czytelnikami z Sochaczewa chętnie opowiadała, jak wygląda życie codzienne w tym kraju.

Przygotowana przez Łukasza Kucińskiego lekcja komiksu, jak zwykle stała na wysokim poziomie. Rysownik opowiedział zebranym o historii obrazkowych dzieł. Przekazał także podstawy ich tworzenia. Od samego początku swojej prezentacji złapał świetny kontakt z młodymi odbiorcami.

W patio kramnic zainteresowani mogli obejrzeć spektakl malowania piaskiem, w ramach którego zaprezentowana została bajka o Kopciuszku. W bibliotece odbyło się też drugie spotkanie z Elżbietą Bednarczyk, podczas którego panie wzięły udział w warsztatach tańca brzucha. Autorka z uwagi na już starsze grono odbiorców, dzieliła się przy tym pikantniejszymi szczegółami ze swojego życia i udzielała porad, jak osiągnąć szczęście w życiu prywatnym.

 

A A A
07-10-2019
godz.11:12
 


nadchodzące wydarzenia

czwartek, 09.07.2020 r. 2896423 odwiedzin

Zapisz się na newsletter

e-mail       sms     wypisz się
polecamy