Szkoła Muzyczna kończy 45 lat

Jubileusz 45 lat umuzykalniania naszych mieszkańców Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. F. Chopina w Sochaczewie rozpocznie mszą świętą. Potem, jak na szkołę artystyczną przystało, będą urodzinowe koncerty, podziękowania i nagrody. Już teraz dyrektor Anna Wróblewska zaprasza do wspólnego świętowania uczniów, rodziców, byłych nauczycieli i absolwentów PSM.

Msza odprawiona zostanie 10 listopada o godz. 12.30 w kościele św. Wawrzyńca, a oprawę muzyczną liturgii zapewnią połączone chóry PSM. Kilka dni później, 15 listopada o godz. 18.00, w szkole odbędzie się uroczysty koncert inaugurujący obchody jubileuszowe. Na scenie zobaczymy m.in. solistów i orkiestrę, która zagra utwory A. Rowleya, F. Krommera, D. Cimarosy, S. Moniuszki, J. Stefaniego i innych. 

- Chcemy, by instrumentaliści z każdej sekcji  - instrumentów dętych i perkusji, smyczkowych i gitary oraz fortepianu i akordeonu - mogli wystąpić w tak uroczystym dniu i pochwalić się swoim dorobkiem artystycznym. Dobór repertuaru koncertu pomyślany został tak, aby każdy słuchacz znalazł coś dla siebie. Tego dnia grupa nauczycieli odbierze nagrody przyznane im z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Chcę podczas uroczystej gali jubileuszowej przedstawić kadrę pedagogiczną i  uhonorować jej pracę w sposób szczególny i uroczysty, stąd pomysł, by nagrody wręczyć tuż przed koncertem - dodaje dyrektor.

I zapowiada, że na dalsze obchody złoży się też Koncert Gwiazdkowy (20 grudnia), karnawałowy z udziałem big-bandu prowadzonego przez Bernarda Pacholskiego (31 stycznia), koncert z udziałem zespołów kameralnych i najmłodszych chórzystów z klas I-III (marzec), Muzykowanie Rodzinne, a na finał doroczny koncert pokazujący przekrój dorobku chórów, solistów, zespołów, poszczególnych sekcji działających w PSM.

- Sochaczew jest miastem bogatym w rodziny, które z pokolenia na pokolenie przekazują sobie miłość do muzyki. Szkołę z powodzeniem ukończyli rodzice, a teraz przychodzą do nas z własnymi dziećmi. Obchody rocznicowe stanowią wyjątkową okazję do utrwalenia wspomnień o przeszłości i ludziach, bez których trudno wyobrazić sobie naszą codzienność. Wierzę, że wydarzenia jubileuszowe będą okazją do ich przywołania i miłych spotkań wśród wszystkich byłych i obecnych pracowników, absolwentów i sympatyków szkoły, których nigdy nie brakowało - podsumowuje Anna Wróblewska

A A A
07-10-2019
godz.07:54
 


nadchodzące wydarzenia

poniedziałek, 06.07.2020 r. 2893269 odwiedzin

Zapisz się na newsletter

e-mail       sms     wypisz się
polecamy