Wieczór francuskiej piosenki
wiadomość pochodzi z:  „Ziemia Sochaczewska”

Zapraszamy 12 października o godz. 19.00 do Klubu Kontrast w SCK w Boryszewie na koncert piosenki francuskiej. Zaśpiewa, znany już sochaczewskiej publiczności, Eric Folly, który tym razem wystąpi w trio. Z artystą zagrają: Jacek Prokopowicz (piano) i Piotr Rodowicz (kontrabas).

Eric Folly to wszechstronny wokalista z Francji o pięknym, aksamitnym głosie. Brał udział w wielu produkcjach tanecznych i muzycznych we Francji i w Polsce. Współpracował m.in. z Dodą, Tatianą Okupnik, Piotrem Polkiem czy Anną Jurksztowicz. Artysta posiada bogaty repertuar francuskiej muzyki ery Edith Piaf, Charles’a Aznavoura czy Yves Montand’a. W Klubie Kontrast będziemy mogli usłyszeć w jego wykonaniu m.in.: "La vie en rose" Edith Piaf, "J’étais sur la route"Geralda de Palmas czy "La dernière séance" Eddy Mitchell. Nie zabraknie również autorskich kompozycji, do których Eric Folly napisał zarówno muzykę jak i słowa.

Na scenie towarzyszyć mu będzie Jacek Prokopowicz - pianista, organista i kompozytor, który współpracował m.in. z Jarosławem Śmietaną, Adamem Lewandowskim, Wojciechem Waglewskim oraz zespołem Indios Bravos. W Klubie Kontrast występował już dwukrotnie – z zespołem Keys2Drums (styczeń 2018) oraz w duecie z Eric'em Folly (wrzesień 2018). Tym razem do artystów dołączy grający na kontrabasie Piotr Rodowicz, absolwent wydziału instrumentalnego w klasie kontrabasu w Berklee College Of Music w Bostonie i Akademi Muzycznej w Katowicach na Wydziale Jazzowym. W Bostonie współpracował m.in. z: Josh'em Redman'em, Igorem Butman'em, czy Jeoffem Kiesser'em; w Polsce grał z takimi muzykami jak: Tomasz Szukalski, Janusz Muniak, Włodek Pawlik czy Artur Dutkiewicz.

Wstęp: 15 zł. Rezerwacje stolików telefonicznie pod nr: (46) 863-07-68.

Iza Strzelecka

A A A
28-09-2019
godz.07:39
 


nadchodzące wydarzenia

czwartek, 09.07.2020 r. 2896411 odwiedzin

Zapisz się na newsletter

e-mail       sms     wypisz się
polecamy