Camerata w starym kinie
wiadomość pochodzi z:  „Ziemia Sochaczewska”

Przed nami kolejny występ orkiestry kameralnej Camerata Mazovia z cyklu jubileuszowych koncertów przewidzianych na ten rok z okazji 15-lecia istnienia orkiestry. Zapowiada się, że będzie to koncert wyjątkowy. Camerata Mazovia zagra pod dyr. Artura Komorowskiego, w ramach cyklu Filmowy Jam Session, ilustrując muzyką niemy film „Pan Tadeusz” z 1928 roku.

Jest to pomysł artystyczny Gamida Ibadullayeva. Prowadzone przez niego filmowe "jamy" mają już stałe grono odbiorców w SCK. Teraz mają szansę dołączyć do nich sympatycy orkiestry Camerata Mazovia. W wykonaniu orkiestry usłyszymy m.in. fragmenty Uwertury Fantastycznej Bajka – Conte D'hiver Stanisława Moniuszki oraz kompozycje Tomasza Kiesewettera, Edvarda Griega i Piotra Czajkowskiego. Koncertowe połączenie muzyki klasycznej granej na żywo z obrazem kina niemego sprzed blisko stu lat, to wydarzenie na które warto się wybrać. Zapowiada się smakowita uczta dla uszu i oczu. 

Koncert połączony z pokazem filmu „Pan Tadeusz” z 1928 r. odbędzie się 29 września o godz. 19.00 w sali widowiskowej w Sochaczewskim Centrum Kultury przy ul. 15 Sierpnia 83.

Wstęp wolny. Zapraszamy.

Iza Strzelecka

A A A
26-09-2019
godz.08:53
 


nadchodzące wydarzenia

czwartek, 09.07.2020 r. 2896384 odwiedzin

Zapisz się na newsletter

e-mail       sms     wypisz się
polecamy