Koniec szkoły!

Upragnione przez wielu wakacje nadeszły w tym roku wyjątkowo szybko. 19 czerwca w sochaczewskich szkołach zabrzmiał ostatni dzwonek. Towarzyszyliśmy m. in. uczniom Szkoły Podstawowej nr 1 i Szkoły Podstawowej nr 2.

W „jedynce” gratulacje uczniom składał zastępca burmistrza Marek Fergiński. Najlepsi z nich, w tym absolwenci klas ósmych, dla których było to jednocześnie pożegnanie z podstawówką, przygotowali dla zebranych wzruszający program artystyczny. Przyszli uczniowie szkół średnich nie ukrywali, że będą tęsknić za miejscem, w którym spędzili tyle lat. Dużo wrażeń czekało również na dzieci zaczynające dopiero edukacje. Liczna grupa pierwszoklasistów odebrała swoje pierwsze w życiu świadectwa.

Jak to zwykle w SP nr 1 w każdym roczniku i klasie znajdowała się duża grupa wyróżnionych „czerwonym paskiem” oraz nagrodami. Specjalne nagrody ufundowane przez burmistrza Piotra  Osieckiego trafiły również do uczniów, którzy w klasie ósmej osiągnęli najwyższą średnią. Dyrektor Małgorzata Gorgis, przyłączając się do jego życzeń, nadmieniła, że dla kierowanej przez nią placówki był to rok wyjątkowy. Po pierwsze mury szkoły opuścili nie tylko absolwenci gimnazjów, ale i klas ósmych. Po drugie, wiązał się on z wieloma sukcesami i aktywnościami uczniów i kadry „jedynki”. Po trzecie zaś, pierwszy raz w uroczystości zakończenia roku szkolnego wykorzystano nowy sztandar SP nr 1, którego nadanie miało miejsce w maju.

Na uroczystym zakończeniu roku w Szkole Podstawowej nr 2 obecny był burmistrz Piotr Osiecki, który gratulował uczniom dobrych ocen na świadectwach, życzył niezapomnianego i zarazem bezpiecznego wypoczynku podczas ponad dwumiesięcznych wakacji. Piotr Osiecki zapowiedział również rozpoczęcie w przyszłym roku budowy nowej hali na miejskiej „dwójki”. Dyrektor SP nr 2, Dariusz Kosiński wspólnie z przewodniczącym Rady Rodziców, Adamem Klochem, dziękowali pedagogom oraz rodzicom zaangażowanym w codzienne szkolne sprawy.

Dyrektor szkoły szczególnie serdecznie żegnał najstarszych uczniów, klas ósmych, którzy od nowego roku rozpoczną dalszą naukę w szkołach średnich. Po oficjalnym rozpoczęciu uroczystości odbyło się uroczyste przekazanie sztandaru młodszym klasom. Dariusz Kosiński i burmistrz Piotr Osiecki wręczyli nagrody dla uczniów „dwójki”, którzy zdobyli najwyższe wyniki w nauce, wyróżnili się w konkursach artystycznych i osiągnęli wysokie wyniki sportowe.

A A A
19-06-2019
godz.09:36
 


nadchodzące wydarzenia

poniedziałek, 06.07.2020 r. 2893298 odwiedzin

Zapisz się na newsletter

e-mail       sms     wypisz się
polecamy