Pierwsza jazzowa liga
wiadomość pochodzi z:  „Ziemia Sochaczewska”

Klub „Kontrast” ponownie zaskoczył widzów. W sobotę 1 grudnia wystąpił w Sochaczewie Tubis Trio, młody polski zespół jazzowy, który zbiera same optymistyczne recenzje. Publiczność szybko dała się wciągnąć w jego melodyjne brzmienie i pełne ekspresji improwizacje.

Tubis Trio istnieje 12 lat. Swoją nazwę wziął od nazwiska lidera zespołu - pianisty Macieja Tubisa. Towarzyszą mu Paweł Puszczało (kontrabas) i Przemek Pacan (perkusja). Zespół gra własne kompozycje uzupełniane improwizacjami na najwyższym poziomie. W sobotę muzycy promowali swoją najnowszą płytę  „Flashback”. I taki tytuł nosił koncert zaprezentowany w boryszewskim klubie muzycznym Sochaczewskiego Centrum Kultury.

Od pierwszego utworu trio zdobyło serca publiczności, żywo reagującej na każde kolejne wykonania i partie solowe. Taki odbiór to nie tylko zasługa perfekcyjnego „obchodzenia się z instrumentami”, ale także płynącej ze sceny ogromnej ekspresji twórczej. Artur Komorowski, dyrektor SCK, dyrygent i kontrabasista, nazwał zespół „pierwszą muzyczną ligą”, a uczestnicy koncertu długo oklaskiwali młodych jazzmenów.

Klub „Kontrast”, dzięki starannie dobieranym propozycjom, staje się ważnym miejscem na kulturalnej mapie Sochaczewa, zaś muzyczne wieczory niczym nie ustępują tego typu imprezom w warszawskich klubach. W „Kontraście” można spotkać zarówno młode pokolenie widzów, jak i pięćdziesięciolatków, którzy doceniają klimat takich miejsc i z dużym wyprzedzeniem rezerwują stoliki. Fakt, że przy okazji koncertu można wypić kawę czy lampkę dobrego wina, dodatkowo sprzyja coraz liczniejszym odwiedzinom.

Organizatorzy zapewniają, że o taki właśnie odbiór tego miejsca chodzi, i że nadal będą zabiegać o przychylność publiczności. Wierzymy, że tak się właśnie stanie.

Jolanta Sosnowska

Galeria zdjęć z tego wydarzenia znajduje się pod linkiem: Koncert TUBIS TRIO

A A A
04-12-2018
godz.09:39
 


nadchodzące wydarzenia

piątek, 10.07.2020 r. 2898025 odwiedzin

Zapisz się na newsletter

e-mail       sms     wypisz się
polecamy