Strażacy ochotnicy zyskają nowe pojazdy bojowe

W piątek 5 października w sali konferencyjnej starostwa powiatowego zostały podpisane umowy o dofinansowaniu zakupu wozów bojowych dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych, również z naszego powiatu. Środki na ten cel pochodzą z MSWiA, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i z Województwa Mazowieckigo.

W powiecie sochaczewskim   dofinansowanie otrzymały dwie jednostki OSP. Ochotnicza Straż Pożarna z Jasieńca została wsparta kwotą 400 tysięcy złotych na zakup średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego. Z kolei OSP Budki Piaseckie otrzymała blisko 475 tysięcy złotych, również na zakup średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego.

Ponadto wsparcie trafi do dwóch OSP z terenu powiatu żyrardowskiego. Są to jednostki w Korytowie i Guzowie.

Przy podpisaniu umów obecny był poseł ziemi sochaczewskiej Maciej Małecki, który podkreślił jak ważna dla ratownictwa jest praca strażaków ochotników. Życzył przy tym, żeby zakupione wozy bojowe jak najdłużej stały w garażach, bez konieczności wysyłania ich do akcji.

- Wiem, że to niestety niemożliwe - mówił Maciej Małecki - ale życzyłbym sobie, żeby te pojazdy przydawały się jedynie podczas uroczystości związanych z obchodami dnia świętego Floriana.

Kwota rządowego dofinansowania do zakupu czterech pojazdów ratowniczo-gaśniczych wyniesie ponad dwa miliony złotych. Przy finansowym wsparciu gmin, jednostki OSP wzbogacą się o sprzęt wart łącznie 3,2 mln zł. (seb)

A A A
08-10-2018
godz.09:06
 


nadchodzące wydarzenia

niedziela, 05.07.2020 r. 2892610 odwiedzin

Zapisz się na newsletter

e-mail       sms     wypisz się
polecamy