Sochaczew Sochaczew Sochaczew

odpowiedzi Burmistrza

Szanowny Panie Jacku, bardzo dziękuję za tego maila oraz troskę o nasze wspólne dobro. Na wstępie pragnę przypomnieć, że na pływalni Orka, jak również innych zamkniętych obiektach zarządzanych przez MOSiR, obowiązuje nakaz noszenia maseczek ochronnych. Przekazałem Pana uwagę dyrekcji MOSiR i usłyszałem zapewnienie, że do podobnych sytuacji nie będzie dochodziło w przyszłości.

16-11-2021
godz.15:35

Szanowna Pani Moniko;

Zgodnie z ustawą 500 Plus należy wypłacić do ostatniego dnia miesiąca. Na początku istnienia programu środki przelewaliśmy w sugerowanym terminie, lecz z czasem - na prośbę rodzin - nasz urząd zaczął realizować wypłaty wcześniej, tj. między 15 a 20 dniem miesiąca. Chcemy zachować tę cykliczność. Wyjątkiem był i będzie grudzień, gdy 500 Plus wypłacamy wcześniej. W 2021 roku przelewy wyszły na konta rodzin już 14 grudnia. Z wyrazami szacunku Piotr Osiecki.

14-01-2022
godz.08:25

Szczegółowe informacje na ten temat przekazałem kilka tygodni temu podczas spotkania z poszkodowanymi rodzinami. Doszło do niego w kościele w Trojanowie. Wspólnie z księdzem proboszczem staraliśmy się powiadomić wszystkich zainteresowanych. Jeśli na Pani dodatkowe pytania, bardzo proszę o kontakt z p. Magdaleną Tuszyńską z Wydziału Infrastruktury Miejskiej UM. 

05-04-2022
godz.07:59

Szanowny Panie Dariuszu, niestety nie żyjemy w stabilnych i pewnych czasach. Odczuwa to każdy z nas - Pan, mieszkańcy Sochaczewa, nasz samorząd. Nas tak samo, jak polskie rodziny, dotykają rosnące koszty paliw (ZKM), prądu i gazu (ogrzanie wody w basenie, szkół, przedszkoli). Za kilka tygodni to samorządy będą musiały wziąć na siebie jeszcze większą odpowiedzialność za uchodźców. Jednocześnie w tej trudniej sytuacji gaże artystów wzrosły o kilkadziesiąt procent, nawet do ponad 100 tys. za godzinny występ. Za taką kwotę możemy położyć asfalt na 1-2 ulicach. Do tego na moich barkach spoczywa los tysiąca pracowników samorządowych zatrudnionych w UM, szkołach, przedszkolach, pomocy społecznej, kulturze, sporcie, jednostkach gospodarki komunalnej. Pierwsza potrzeba, to zapewnienie środków na wypłaty, rachunki za prąd i gaz, na stabilne działanie naszych jednostek. Zapewniam Pana, że mi także zależy na powrocie Dni Sochaczewa organizowanych z rozmachem, koncertami gwiazd itp. Ale to jeszcze nie ten czas.

01-06-2022
godz.14:21

Szanowny Panie Tomaszu;

Samorząd miasta prowadzi jedynie przedszkola i szkoły podstawowe, a podręcznik o którym Pan wspomina, ma trafić do szkół ponadpodstawowych czyli liceów i techników. Nie jesteśmy dla tego typu szkół organem prowadzącym. Opiekuje się nimi starostwo powiatowe, nie ratusz.I tam proszę kierować pytania dotyczące HiT.

Serdecznie pozdrawiam

28-08-2022
godz.21:47

Szanowny Panie Marcinie;

Jak Pan zapewne zauważył, w ostatnim czasie zamontowaliśmy na ulicy Kochanowskiego wyniesione przejście dla pieszych. Liczę, że taka "wysepka" zmusi do wolniejszej i bezpieczniejszej jazdy. Oczywiście będziemy obserwowali, jak sprawdza się to rozwiązanie.

Pozdrawiam

28-08-2022
godz.21:52

Szanowny Panie Adamie,

Zapewniam, że nasze plany względem Granicznej nie zmieniły się. O tym, jaki chcemy wykonać zakres prac pisał portal sochaczew.pl. Oto link do tekstu: https://www.sochaczew.pl/home/newsshow2/35381?title=Graniczna-cala-z-asfaltem-&filterId=1&sochaczew. Obecnie regulujemy sprawy własnościowe, poszerzamy pas drogowy, by asfalt położyć na brakującym odcinku 200 metrów sięgającym od Jagiellońskiej do Podgórnej. To niestety wiąże się z decyzjami podziałowymi działek, a procedura z tym związana trwa.

pozdrawiam

Piotr Osiecki

15-09-2022
godz.08:26

Szanowna Pani Grażyno. Wypłata świadczeń ruszyła natychmiast po przyjęciu rządowych środków na ten cel do budżetu miasta. Sesja rady odbyła się 30 września i niezwłocznie po niej do wypłaty skierowano świadczenia o wartości ponad 1 mln złotych. Świadczenia wypłacane są systematycznie transzami. Proszę pamiętać, że ustawa została znowelizowana i po jej zmianie na wypłatę dodatku samorządy mają 60 dni. Jeśli zatem złożyła Pani poprawny wniosek 18 sierpnia, najpóźniej 18 października środki powinny być na Pani koncie. Serdecznie pozdrawiam.

10-10-2022
godz.08:00

Szanowna Pani Grażyno. W tym roku Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą, sporym wysiłkiem finansowym, wydało dwie nowe książki "Garnizon wojskowy na terenie powiatu sochaczewskiego w latach 1815-1914" oraz "Już tylko echo. Opowieść o Famułkach Królewskich". Książki cieszą się wzięciem czytelników, szczególnie historia Famułek i to ta pozycja ma być w pierwszej kolejności dodrukowana. Dla muzeum każde wznowienie książki to poważny wydatek, ale jak zapewnił mnie dyrektor Michał Górny, ma w planach dodruk dzieła Leszka Nawrockiego. Proszę śledzić newsy na stronie muzeum i na ich FB, na pewno informacja o dodruku będzie rozpropagowana. Serdecznie pozdrawiam, Piotr Osiecki.

10-10-2022
godz.08:26

Szanowan Pani Danuto, zgodnie z ustawą na wypłatę dodatku samorządy mają 60 dni od daty złożenia poprawnie wypełnionego wniosku. Zatem w Pani przypadku graniczną datą jest 22 października. Wypłaty są realizowane na bieżąco, systematycznie wysyłamy środki na konta mieszkańców. Jeśli zaś chodzi o dostępność węgla, przygotowujemy się do uruchomienia miejskiego punktu sprzedaży węgla. Szczegółowe informacje znajdzie Pani tu: https://www.sochaczew.pl/home/newsshow2/37464?title=Miasto-uruchamia-punkt-sprzedazy-wegla&sochaczew

Pozdrawiam Piotr Osiecki

17-10-2022
godz.08:16

nadchodzące wydarzenia

wtorek, 29.11.2022 r. 3929676 odwiedzin

Zapisz się na newsletter

e-mail       sms    
wypisz się
polecamy