Derby Mazowsza i rodzinny turniej

Sochaczewski Klub Tenisa Stołowego zakończył rozgrywki w rundzie jesiennej w Ekstraklasie Kobiet. Z bilansem siedmiu zwycięstw i dwóch porażek SKTS znajduje się w strefie medalowej. Czy wywalczy medal i z jakiego kruszcu on będzie, o tym przekonamy się wiosną.

W ostatniej w tym roku kolejce zespół Bronisława Gawrylczyka, w sobotę 30 listopada, podejmował w hali MOSiR przy ul. Kusocińskiego zespół z Nadarzyna. W ostatnich sezonach derby Mazowsza zawsze były zacięte i wyrównane. Tym razem emocji było trochę mniej. Pojedynki szybko kończyły się zwycięstwami tenisistek sochaczewskiego klubu.

Derby dla SKTS
W pierwszym starciu Irina Ciobanu zagrała z byłą, występującą jeszcze w minionym sezonie, zawodniczką SKTS Julią Ślązak. Rumunka szybko, w trzech setach, poradziła sobie z rywalką. W drugiej grze Magdalena Sikorska stanęła naprzeciwko Pauliny Krzysiek. Wygrała dwie pierwsze partie, w tym w drugiej odsłonie pojedynku dała ugrać zawodniczce GLKS tylko jeden punkt. W trzecim secie reprezentantka Nadarzyna odbudowała się i doprowadziła do kolejnej partii, w której ostatecznie musiała uznać wyższość Magdy Sikorskiej.
Najbardziej wyrównanym pojedynkiem w tym spotkaniu było starcie Darii Łuczakowskiej z Katarzyną Ślifirczyk. W pierwszym secie Ślifirczyk prowadziła już 8:3, jednak zawodniczka SKTS zdołała odrobić straty, wygrywając ostatecznie tę partię 12:10. W kolejnych odsłonach pojedynku  Daria Łuczakowska pokonała dwukrotnie rywalkę „do ośmiu” i tym samym zakończyła mecz kolejnym zwycięstwem dla sochaczewskiego klubu.

SKTS Sochaczew – GLKS Scania Nadarzyn 3:0
Irina Ciobanu - Julia Slązak 3:0 (11:6, 11:8, 11:6)
Magdalena Sikorska - Paulina Krzysiek 3:1 (11:7, 11:1, 5:11, 11:6)
Daria Łuczakowska - Katarzyna Ślifirczyk 3:0 (12:10, 11:8, 11:8)

16 rodzin na medal
Następnego dnia, w niedzielę 1 grudnia, Sochaczewski Klub Tenisa Stołowego zorganizował ósmą edycję turnieju „Rodzina na Medal”. Hala przy ulicy Kusocińskiego od rana tętniła życiem. Przez pięć godzin rozbrzmiewał w niej odgłos odbijających się piłeczek ping-pongowych. W zawodach wzięło udział ok. 40 uczestników, w sumie 16 drużyn składających się z dziecka i osoby dorosłej. Organizatorzy podzielili rywalizację na drużyny z dziećmi do 11 roku życia i powyżej 12 lat. W ramach zawodów, do dwóch wygranych setów, grały dzieci i ich opiekunowie. W przypadku remisu o zwycięstwie decydowała gra deblowa.
Doceniona została każda rodzina. Wszyscy otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe, a pierwsza trójka w każdej kategorii wiekowej – medale oraz puchary. Nagrodzeni zostali również najlepsi zawodnicy turnieju, którymi zostali Bartłomiej Gala (kat. dzieci młodszych) i Damian Mlekicki (kat. dzieci starszych) oraz najmłodsza uczestniczka – 5-letnia Wiktoria Goryniak.

Medaliści VIII Turnieju „Rodzina na Medal”
Dzieci (5-11 lat):